Vanda Electric Dendrobium – supersportowy „storczyk”

Elektryczny trend w motoryzacji wykorzystują nie tylko największe koncerny. Na rynku pojawiają się zupełnie nowi gracze, a jednym z przedstawicieli tego nurtu jest Vanda Electric z Singapuru.

Do tej pory firma zajmowała się produkcją niewielkiego, dwuosobowego samochodu elektrycznego o przeznaczeniu użytkowym. Jednak teraz producent zamierza ugruntować swoją pozycję w świecie motoryzacji zupełnie nowym projektem. Na targach w Genewie pojawi się pierwszy, elektryczny supersamochód z Singapuru.

Nazwa pojazdu jest dość osobliwa – Dendrobium oznacza jeden z gatunków storczyka. Chociaż w wyglądzie sportowego samochodu na próżno szukać nawiązań do florystyki. Przy konstrukcji tego modelu współpracowali inżynierowie z Williams Advanced Engineering. Nadwozie wraz z całą konstrukcją (monokok) powstały z włókna węglowego. 

Osiągi Vanda Electric Dendrobium to na razie tajemnica. Filmowa zapowiedź modelu ujawnia licznik prędkościomierza wyskalowany do 320 km/h, a sam układ napędowy ma generować nawet 1500 KM.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze