Valerie Thompson bije motocyklowy rekord prędkości

W czasie tegorocznego World of Speed na słonej równinie Boneville Amerykanka Valerie Thompson pobiła rekord prędkości w klasie MPS-G 1000, pędząc średnio ponad 208 mil na godzinę (336 km/h) swoim BMW S 1000 RR.

Tegoroczny 28 World of Speed odbywał się w dniach 6-9 września. Valerie Thompson przybyła jednak na równiny Boneville miesiąc wcześniej, aby wziąć udział w poprzedzających World of Speed zawodach Speed Week, oraz spróbować swych sił w ramach Bonneville Motorcycle Speed Trials. Speed Week został niestety odwołany z powodu intensywnych opadów deszczu, a stan toru i panujące potem warunki atmosferyczne utrudniały  Valerie ustanowienie kolejnych rekordów w ramach Speed Trials (choć udało jej się w tych trudnych warunkach osiągnąć prędkość 203.77 mil na godzinę).

Na szczęście podczas World of Speed determinacja Valerie przyniosła wyniki. Sześć na osiem przejazdów pokonała z prędkością powyżej 200 mil na godzinę. Ostatni z tych przejazdów okazał się najlepszy – wtedy czerwone BMW S 1000 RR należące do Valerie pomknęło w jedną stronę z prędkością 209,85 mil na godzinę, a w trasie powrotnej 207,71 mil na godzinę, co dało średnią 208, 81 mil na godzinę, czyli nieco ponad 336 km/h.

Valerie Thompson bije motocyklowy rekord prędkości
fot. BMW

Ten wspaniały wynik jest nie tylko rekordem MPS-G 1000, ale także zapewnił Valerie dożywotnie członkostwo w prestiżowym klubie Red Hat Boneville, zarezerwowanym wyłącznie dla kierowców, którzy przekroczyli prędkość 200 mil na godzinę. Dostanie się do tego klubu jest marzeniem wielu zawodników i było też życiowym marzeniem Valerie odkąd zaczęła ścigać się na słonych równinach w Utah. Gratulacje!

Valerie jest już wielokrotną rekordzistką, a swój rekord życiowy – 212 mil na godzinę – osiągnęła w marcu 2013 w czasie zawodów Texas Mile. Posiada też własną drużynę startującą w tego typu zawodach:  Valerie Thompson Land Speed Racing Motorcycle Team. Wystąpiła w filmie „Why we Ride”, prowadzi też działalność charytatywną, pomagając spełniać marzenia niepełnosprawnych dzieci.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze