Valentino Rossi zdradza plany na sezon 2022. Włoch wraca do ścigania

Valentino Rossi, legenda wyścigów motocyklowych, po sezonie 2021 zakończył pełną sukcesów karierę w MotoGP. Nie oznacza to jednak, że Włoch odchodzi na sportową emeryturę.

Valentino Rossi, znany jako miłośnik wyścigów i rajdów samochodowych, rozpoczyna współpracę z Team WRT oraz Audi i będzie się ścigał w GT World Challenge Europe:

Niezmiernie się cieszę, że mogę dołączyć do Team WRT na pełny program w Fanatec GTWCE Powered by AWS. Wszyscy wiedzą, że od dawna jestem wielkim fanem wyścigów samochodowych i zawsze byłem zainteresowany ściganiem na czterech kółkach jak tylko moja kariera w MotoGP dobiegnie końca.

Teraz mogę się całkowicie poświęcić wyścigom samochodowym na wysokim poziomie i przy profesjonalnym podejściu. Team WRT jest tym, czego szukałem i nie mogę się doczekać rozpoczęcia z nimi nowej przygody w GTWCE.

Program Rossiego zakłada udział w GT World Challenge Europe, zarówno w wersji endurance, jak i sprint – łącznie jest to dziesięć rund.

The Doctor nie znika też całkowicie ze świata motocykli. Jego zespół – VR46 – dołączył na sezon 2022 do królewskiej klasy MotoGP. Jego barw będą bronić Luca Marini i Marco Bezzecchi.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze