Vagabondesss – czerwonowłosa motocyklistka, która życie spędza w drodze

Vagabondesss – czerwonowłosa motocyklistka, która życie spędza w drodze
Safia Miletus to syryjsko-kanadyjska motocyklistka, która postanowiła zamienić swoje życie w jedną, wielką podróż.

Vagabondesss – czerwonowłosa motocyklistka, która życie spędza w drodze
Safia ma ok. 20 lat i ostatnie 3 lata spędziła w trybie koczowniczym. Na początku odbyła motocyklową włóczęgę po całych Stanach Zjednoczonych. Potem korzystała także z samochodu, pociągów i autobusów. Motocyklem wyruszyła znowu z Kanady w lipcu 2017 roku i planuje jechać dalej, jak tylko śnieg stopnieje:

- Nie jestem długoterminowym planistą i często zmieniam zdanie, ale celem mojego stylu życia jest posiadanie tego rodzaju wolności. Wolę skupić się na samym doświadczeniu podróży, niż na milach i kierunkach. Uważam się za powolnego podróżnika, zwłaszcza, że ​​muszę włożyć dużo dodatkowego wysiłku, aby wydać jak najmniej pieniędzy, a także znaleźć dorywcze prace – mówi Safia.

Dlatego motocyklistka stara się zmieścić w 5-dolarowym budżecie dziennym. Do kontaktu używa bezpłatnych aplikacji, śpi w namiocie lub szuka darmowych noclegów. Unika używek, zaopatruje się w tanich sklepach i kupuje używaną odzież:

- Moje obecne życie to alternatywny styl i kosztuje mnie wiele poświęceń. To nigdy nie jest łatwe, zdecydowanie nie zawsze zabawne, ale ja właśnie takie wybierałam życie. Moje priorytety to: przygoda i podróże – mówi motocyklistka.

Vagabondesss – czerwonowłosa motocyklistka, która życie spędza w drodze

Safia dorastała w rodzinie muzułmańskiej i dużą część dzieciństwa spędziła na Bliskim Wschodzie. Teraz nie nosi już hidżabu i bardzo ceni sobie własną wolność:

- Uwielbiam poczucie wolności, niezależności i samodzielności. Wyczerpująca mieszanka podniecenia, strachu, niepewności i bycia wciągniętym w sytuacje, w których mogę polegać tylko na sobie. Ciągła zmiana otoczenia jest bardzo stymulująca, daje mi perspektywę, a także pomaga mi odkryć moje własne JA. Uwielbiam się uczyć, doświadczać nowych rzeczy i każdego dnia żyć chwilą. Świadomość, że wszystko (i wszyscy) jest tymczasowe, sprawia, że ​​rozkoszuję się nią i niczego biorę ich za pewnik. Jestem również bardziej skłonna do korzystania z losowych okazji, ponieważ wiem, że to może być moja jedyna szansa.

- Ten styl życia może czasami być psychicznie, fizycznie i emocjonalnie obciążający, dlatego staram się spowolnić moją podróż i mieć okazjonalne okresy z pewną rutyną i strukturą! Podróżując po bardziej odległych rejonach, odkryłam, że połączenie natury i samotności jest bardzo uzależniające i faktycznie mam problemy z ponownym dostosowaniem się do miast – mówi Safia w jednym z wywiadów.

Vagabondesss – czerwonowłosa motocyklistka, która życie spędza w drodze

Czerwonowłosa motocyklistka podróżuje czerwonym Kawasaki Ninja 250, a w swoją pierwszą 6-miesięczną podróż wyruszyła z doświadczeniem w jeździe wynoszącym 1500 km. Jej motocykl nosi imię „Kardynał” po ptaszku jej babci, bo motocykl przecież podobnie uskrzydla. Mała Ninja poradziła sobie w każdych warunkach, a jest też mocno dociążona, bo pakowanie całego dobytku zwykle zajmuje Safii ok. 1,5 godziny:

- To nie jest podróż, to moje życie, więc noszę mój dom ze mną – podsumowuje motocyklistka.

Blog Safii: http://www.vagabondesss.com/

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 1 ]
Honda cbr 2018-01-30 21:13
Super że robi to co chce, LWG
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.