V12 Vantage GT3 – wyścigówka od Aston Martin

Silnik oparty na jednostce seryjnie produkowanej wersji 6.0 litra V12, 600 KM mocy i 700 Nm momentu obrotowego - Aston Martin potwierdził specyfikację na rok 2012 wyścigowego modelu V12 Vantage GT3.

V12 Vantage GT3
fot. Aston Martin

Wyścigowy Aston Martin opiera się na modułowej konstrukcji z aluminium, w której wykorzystano połączenia stosowane w przemyśle lotniczym i kosmonautycznym. Konstrukcja auta jest sztywna, a zarazem lekka przez co ma doskonale spełnić się zarówno dla samochodów wyścigowych, ale i tych produkowanych seryjnie.

Model V12 Vantage GT3 posiada też klatkę bezpieczeństwa spełniającą wymagania FIA.

Krótszy rozstaw osi, niżej zamocowany silnik, sześciostopniowa, sekwencyjna i wykonana z karbonu skrzynia biegów to najważniejsze cechy najnowszego modelu.

Poprawiona aerodynamika auta ma wpłynąć pozytywnie na właściwości trakcyjne, szczególnie w zakrętach. Oczywiście model wyposażony jest w systemy ABS i kontroli trakcji.

Model będzie kwalifikował się do licznych serii wyścigów na całym świecie w tym: FIA GT3 Championship, ADAC Masters, Nürburgring VLN, Blancpain Endurance Series, British GT, Belcar i Open GT.

Testy modelu będą odbywały się już w październiku, natomiast pierwsze egzemplarze V12 Vantage GT3 pojawią się na początku 2012 roku. Ceny na brytyjskim rynku będą się zaczynały od 298 000 funtów, czyli około 1 400 600 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze