Uważny kierowca uratował motocyklistę

"Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie" to hasło, które oddaje brak wiedzy i świadomości o jednośladowych użytkownikach dróg. Bywają sytuacje, w których jest ono jak najbardziej na miejscu.

Zamieszczamy film, w którym kierowca chciał skręcić w prawo w boczną drogę i wydawało się, że nie musi ustępować pierwszeństwa żadnemu innemu uczestnikowi ruchu. Na szczęście uważnie obserwował sytuację i zauważył motocyklistę, który wyprzedzał go z prawej strony. Pozwoliło to uniknąć kolizji, czego motocyklista był najwyraźniej świadom, podnosząc przepraszająco rękę.

Przypominamy, że na motocyklu obowiązują nas takie same przepisy, jak za kierownicą auta – z prawej strony możemy wyprzedzać tylko pojazdy, które zamierzają skręcić w lewo. Warto pamiętać o tym dla własnego bezpieczeństwa – nie każdy kierowca jest tak spostrzegawczy jak ten z nagrania.

Przeczytaj też: Wyprzedzanie z prawej strony lub prawym pasem a przepisy ruchu drogowego

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Pisanie tylko części prawdy to nierzetelna praca redaktorska. Zachęcam do przestudiowania kodeksu i sformułowanie nieco inaczej słów o wyprzedzaniu z prawej

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Kierunkowskaz? Sygnalizator zamiaru…

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Po to auto ma lusterka

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze