Uwaga na koty pod maską!

Bardzo często, a w szczególności zimą, zwierzęta lubią się dogrzewać zasypiając na ciepłym silniku samochodu. Dlatego warto mieć to na uwadze zanim uruchomimy auto.

Nissan przeprowadził w Japonii kampanię uświadamiającą, że podczas zimowej aury pod maską naszego samochodu może się skrywać futrzasty przyjaciel. Akcja „Knock Knock Cats” ma zachęcić ludzi to pukania w maskę lub nadkole, celem obudzenia śpiącego zwierzaka i zachęcenia go do opuszczenia podwozia samochodu. 

Popieramy taką akcje. Władze Nissana powinny rozważyć rozszerzenie jej chociażby w Europie, gdzie klimat jest bardziej surowy i częściej dochodzi do tego, że zwierzęta chowają się pod maską auta. Kierowcy bardzo często zapominają o tym i czasami dochodzi do drastycznych wydarzeń.

Najnowsze

BMW 8 powróci do życia?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów kultowej "ósemki". Bawarski koncern bardzo poważnie rozważa wprowadzenie nowego, flagowego modelu do swojej gamy. I to jeszcze przed końcem obecnej dekady.

Jak donoszą osoby z koncernu BMW, w centrum badań i rozwoju trwają prace nad nowym wcieleniem Serii 8. Na razie rozstrzyga się kwestia ile par drzwi będzie miał nowy model. Protoplasta był dwudrzwiowym coupe, ale niewykluczone, że nowe wcielenie będzie wyposażone w dwie pary drzwi. Bawarczycy dają sobie jeszcze na podjęcie decyzji w tej kwestii dwa lata.

Początkowe założenia mówiły o stworzeniu konkurencji dla Mercedesa S Coupe. Podobnie jak konkurent, nowy model byłby później oferowany jako wersja Cabrio. W przypadku czterodrzwiowego wariantu, BMW 8 byłoby traktowane jako większa i bardziej luksusowa odmiana Serii 6 Gran Coupe. 

Nowa „ósemka” powstanie na płycie podłogowej CLAR, którą wykorzystano przy budowie aktualnej generacji „siódemki”. Zaufane źródła mówią, że auto będzie produkowane w Dingolfing. Podobno fabryka przygotowuje się na uruchomienie produkcji do 2020 roku. To mogłaby być realna premiera tego modelu.

Pierwsze informacje o tym, że BMW Serii 8 mogłoby się ponownie pojawić na rynku, zostały ogłoszone w 2013 roku. Wtedy podczas konkursu elegancji zaprezentowano koncept Gran Lusso Coupe zaprojektowany przez studio Pininfarina. Jednak należy się spodziewać, że wersja produkcyjna nie będzie miała nic wspólnego z autem pokazywanym na zdjęciach.

Najnowsze

Goodc

Tiffany Coates – uzależniona od podróżowania motocyklem (video)

Tiffany Coates wiele lat temu zaczęła swoją pierwszą podróż po świecie na motocyklu i ona praktycznie nigdy się nie skończyła. Zobaczcie na filmie tą niesamowitą kobietę!

Tiffany Coates postanowiła w 1997 roku pojechać z koleżanką, motocyklami do Indii i zupełnie od zera rozpoczęła przygotowania (łącznie z nauką jazdy). Plan się powiódł, a ich wspólna podróż ciągle się pozszerzała o kolejne miejsca (min. Afrykę i Australię) i ostatecznie trwała 2,5 roku!

Od tej pory Tiffany przejechała ponad 340.000 kilometrów po całym świecie. Większość na motocyklu BMW R80GS o imieniu 'Thelma” (1992):

https://www.youtube.com/watch?v=SCaCl-G3RFg

Tiffany wzięła udział w filmie dokumentalnym „Ladies on the Loose” o motocyklistkach, a obecnie jest przewodnikiem motocyklowych wycieczek:

Oficjalna strona podróżniczki: http://tiffanystravels.co.uk

Najnowsze

Goodc

Barry Sheene – powstanie film o legendarnym motocykliście wyścigowym

Do kierowców wyścigowych zawsze lgną kobiety. Opowieść o znanym w latach 70. playboyu, Barrym Sheene, już niebawem na ekranach kin.

To jedna z najbardziej kolorowych postaci sceny sportu motorowego lat siedziemdziesiątych. Barry Sheene został dwukrotnie motocyklowym mistrzem Świata kategorii klasy 500 cm3, w 1976 i 1978 roku. Uległ dwóm poważnym wypadkom przy ogromnych prękościach, w których złamał łącznie 67 kości. Odszedł ze sportowej sceny pozostawiając po sobie niezapomniane wrażenia u kogokolwiek nie spotkał, zwłaszcza u kobiet.

W szczycie jego kariery on i jego dobry przyjaciel James Hunt (kierowca wyścigowy Formuły 1, którego losy splecione z życiorysem Nikiego Laudy niedawno pokazał film Rush) zostali okrzyknięci najbardziej rozchwytywanymi playboyami Świata.

Jaką opowieść tym niezwykłym człowieku szykują widzom australijscy twórcy? Oto trailer filmu o Barrym Sheene.

Najnowsze

Zakończenie produkcji siódmej generacji modelu Rolls-Royce Phantom

2016 rok rozpocznie ostatni etap słynnego życia obecnego modelu Rolls-Royce Phantom.

Informacja ta idzie w ślad za ostatnimi newsami na temat rozpoczęcia przez firmę testów nowej aluminiowej konstrukcji. Stanie się ona podstawą każdego Rolls-Royce’a, który pojawi się na rynku od początku 2018 roku. Wersje Phantom Coupe oraz Drophead Coupe nie będą już w przyszłości ponawiane. Linię obu modeli zakończy specjalna kolekcja – jedynie 50 sztuk wzbudzających pożądanie aut nazwanych Phantom Zenith.  

Produkcja obecnej, siódmej, generacji Phantoma, rozpoczęła się w Goodwood ponad 13 lat temu. Wkrótce model stał się fundamentem, na którym odrodziła się Rolls-Royce Motor Cars.

Phantom VII – wspaniała, wdzięczna i potężna deklaracja powrotu marki na najwyższy szczyt luksusu – obecnie zbliża się do końca swego życia.

Ostatnie egzemplarze samochodów Phantom Coupe oraz Drophead Coupe powstaną w fabryce w Goodwood w listopadzie tego roku. Nie ma planów, by te modele zastąpić.

W tym roku Rolls-Royce stworzy również ostatnie egzemplarze limuzyny Phantom VII.

 

Najnowsze