Uwaga, dziecko w aucie

Chociaż wydaje się to trudne do uwierzenia, ludzki umysł potrafi płatać okrutne figle, kiedy funkcjonuje na „autopilocie”. Do tego stopnia, iż nawet rodzić może zapomnieć, iż przewozi na tylnym siedzeniu... dziecko.

Zdarzyło wam się kiedyś odruchowo obrać trasę w kierunku biura, chociaż wcale nie tam się wybieraliście, albo nerwowo zrywać się o poranku i wciskać w garsonkę po to, by znienacka sobie uświadomić, że przecież jest weekend? Siła przyzwyczajenia i rutyny to mechanizm mocniejszy, niż nam się wydaje. Potrafi nawet oszukać tego z rodziców, który na co dzień nie zajmuje się przewożeniem dziecka np. do żłobka czy opiekunki. Pochłonięty własnymi myślami, zaaferowany kłopotami w pracy, po prostu, jak zwykle, zatrzymuje się na służbowym parkingu i zdąża do biura, zapominając, że w foteliku tkwi jego pociecha.

Ponoć w montażu jest banalnie proste
fot. Baby Alert

Niemożliwe? A jednak się zdarza. Co więcej, może mieć naprawdę tragiczne konsekwencje.

Z myślą o takich przypadkach firma Baby Alert wypuściła na rynek bezprzewodowe urządzenie alarmowe pod nazwą Elite Pad System. Umieszcza się je pod fotelikiem dla dziecka. Urządzenie włącza się automatycznie, kiedy dziecko zostaje posadzone w foteliku. Dodatkowa nakładka przy kluczykach monitoruje, kiedy opiekun dziecka wysiada z samochodu i oddala o kilkanaście metrów, podczas gdy dziecko nadal jest w foteliku. Wtedy uruchamia się alarm dźwiękowy.

Na swój sposób to przerażające, że tego typu urządzenie okazuje się potrzebne… przerażające i niemal absurdalne. Ale… może lepiej dmuchać na zimne?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze