Urzędnicy biorą na celownik nielegalny handel częściami samochodowymi

Krajowa Administracja Skarbowa zapowiedziała kontrole handlu częściami samochodowymi w internecie, pod kątem oszustw. Przy okazji mogą uderzyć w inny rodzaj działań, łamiących prawo.

Jak możemy przeczytać na stronie administracji rządowej, od czerwca do października urzędy skarbowe będą prowadziły czynności sprawdzające na terenie całego kraju. Celem jest przeciwdziałanie oszustwom podatkowym, związanym z handlem częściami samochodowymi, za pośrednictwem internetu. Głównie chodzi o części używane.

Policja zlikwidowała potężną dziuplę. Odzyskano setki silników i skrzyń biegów!

Z dalszej części komunikatu możemy się dowiedzieć, że nieopodatkowana sprzedaż części samochodowych pochodzących z demontażu, która dokonywana jest bez odpowiedniej rejestracji oraz zezwoleń, to nieuczciwa konkurencja i działanie na szkodę skarbu państwa. Zagraża także środowisku naturalnemu.

Policja odkryła dziuplę w środku lasu. Właściciel odparł, że ma zamiłowanie do demontowania samochodów

Krajowa Administracja Skarbowa nie wspomina o tym, ale podobne działania będą miały jeszcze jeden, istotny skutek. Część nieuczciwego handlu opiera się na obrocie częściami pochodzącymi ze skradzionych samochodów. W ten sposób urzędnicy mogą pomóc w wykryciu niejednej dziupli.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze