URODZINOWY KONKURS: Odpowiedz na pytanie i zgarnij świetną książkę motoryzacyjną!

URODZINOWY KONKURS: Odpowiedz na pytanie i zgarnij świetną książkę motoryzacyjną!

03 kwietnia 2020
9
Motocaina.pl ma już 11 lat! Świętujcie z nami i weźcie udział w konkursie - wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie, aby zgarnąć fantastyczne książki motoryzacyjne - dla każdego coś dobrego!Aby wygrać jedną z książek wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Którą książkę chciałabyś/chciałbyś wygrać i dlaczego?". Liczymy na waszą szczerość, kreatywność i pomysłowość! Prosimy o odpowiedzi w komentarzach, umieszczonych zarówno za pomocą Facebooka pod artykułem na motocaina.pl (może decydować również liczba like'ów Twoich znajomych pod Twoim komentarzem), jak i korzystając z naszego systemu komentowania pod konkursem. Nagrodzimy pięć najciekawszych odpowiedzi konkursowe!

Konkurs organizowany jest od dnia 1 kwietnia 2020 r. od godz. 12:00 do dnia 5 kwietnia r. do godz. 23:59 poprzez stronę internetową o adresie www.motocaina.pl. Ogłoszenie wyników: 7 kwietnia 2020 r. Regulamin konkursu dostępny poniżej w pliku PDF. 

NAGRODY KONKURSOWE

A gdyby tak porzucić wszystko i przejechać samotnie motocyklem przez Afrykę? 15 miesięcy. 19 krajów. 42 000 kilometrów. Jedna kobieta, która ciągle chce więcej. Heather Ellis ma 28 lat, kiedy w jej głowie pojawia się szalona myśl, aby udać się na motocyklową wyprawę po Afryce. Nieważne, że nigdy wcześniej nie wybrała się na tak długodystansową eskapadę, ani że nigdy nie była w Afryce. Zaledwie rok później znajduje się w porcie w Durbanie, skąd rusza ukochaną Yamahą TT600 w przygodę życia. Przemierza góry Ruwenzori i Kilimandżaro. Pozostawiając za sobą tumany piachu, gna przez pustynie północnej Kenii, gdzie wpada wprost na uzbrojonych bandytów. Zostaje ocalona przez spracowanych rybaków łowiących w jeziorze Rudolfa. Nieprzerwanie pędzi dalej i zwiedza egzotyczne zakamarki. Na każdym etapie podróży pomaga jej lokalna ludność, której przedstawiciele uczą Heather na czym polega duch ubuntu - uniwersalna więź przyjaźni i współistnienia.

Najsłynniejszy polski kierowca rajdowy dzieli się w przystępny i ciekawy dla każdego kierowcy sposób swoim bogatym doświadczeniem za kierownicą. Prowadzona w formie wywiadu narracja wiedzie nas przez różne meandry współczesnej motoryzacji. Hołowczyc ciekawie opowiada o samochodach, jak je kupować, jak dbać o ich sprawność i jak radzić sobie za kierownicą niezależnie od pory roku. Każdy kierowca znajdzie dla siebie coś interesującego. Mistrz kierownicy opisuje też swoje wrażenia z podróży drogami wielu europejskich krajów, przekazując Czytelnikowi wiele praktycznych wskazówek. Książkę zamyka leksykon pojęć, o których każdy kierowca amator powinien mieć pojęcie.

Autobiografia Webbera rozpoczyna się od historii, która była – jak określił to kierowca – „ostatnim gwoździem do trumny” w jego relacjach z kierownictwem zespołu Red Bull Racing. Następnie Mark opowiada o stronie technicznej prowadzenia bolidu F1. Po tym krótkim wstępie, podobnie jak ma to miejsce w większości autobiografii, powraca do czasów dzieciństwa i przedstawia swoją historię chronologicznie.

„Mark Webber. Moja Formuła 1” to szczera i bezkompromisowa lektura. Książka jest obszerna, momentami dosyć szczegółowa, zdecydowanie przeznaczona dla fanów samego Webbera, jak i Formuły 1. Pozostałym czytelnikom lektura może się czasem dłużyć, gdyż wątki czysto sportowe zdecydowanie przeważają nad tymi prywatnymi, choć i tej sfery Australijczyk – na szczęście – nie pomija.

Przez 13 lat, 22 sezony i 175 odcinków Richard Porter pracował jako scenarzysta Top Gear; to on współtworzył scenariusz tego najlepszego programu motoryzacyjnego na świecie, od niewyemitowanego nigdy odcinka pilotowego po ostatni topgearowy występ Jeremy’ego Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya w maju 2015 roku. W tym czasie – niszcząc samochody, wywołując incydenty dyplomatyczne, podpalając przyczepy kempingowe i mało nie pozbawiając życia jednego z prezenterów – ekipa Top Gear z rosnącym niedowierzaniem obserwowała, jak jej program z niepozornego, niszowego show BBC2 dla maniaków motoryzacji staje się globalnym, znanym w każdym zakątku świata telewizyjnym fenomenem.

Odkąd w 2003 roku Czarny Stig zniknął za burtą lotniskowca HMS „Invincible”, 350 milionom widzów Top Gear na całym świecie nie dawało spokoju jedno pytanie: kim jest Człowiek w Białym Kombinezonie? Przez siedem lat dzielił pokój z bielizną Jeremy’ego Clarksona, pracą doktorską Jamesa Maya oraz lakierem do włosów Richarda Hammonda. Jego podobizna widnieje na milionach przeróżnych gadżetów… w tym na dość osobliwych czekoladowych pisankach. Przejechał tor Dunsfold szybciej niż Nigel Mansell, Lewis Hamilton i Jenson Button. Na legendarnym torze programu Top Gear uczył wyścigowej jazdy setki gwiazd, w tym Toma Cruise’a i Lionela Richiego, a także niewidomego weterana brytyjskiej armii.

REGULAMIN KONKURSU 

Komentarze

Janek
01 kwietnia 2020 12:46
chciałbym wygrać Top Gear od środka :) od zawsze jestem fanem tego zwariowanego programu i znam nie jeden smaczek motoryzacyjny z tej serii :)

Sto lat dziewczyny!
Magda Lorens
01 kwietnia 2020 13:40
Bardzo, bardzo, bardzo chciałabym wejść w posiadanie Marka Webber'a
Magda Lorens
01 kwietnia 2020 13:41
Bardzo, bardzo, bardzo chciałabym wejść w posiadanie Marka Webber'a nie dlatego, że jestem jakąś specjalną fanką, ale ostatnio miałam okazję przeczytać Wiecznego Ayrtona Sennę, Mechanika - Marc'a "Elvis'a" Priestley'a i aktualnie jestem w połowie Szybkich jak diabli o kulisach "wyścigu zbrojeń" Forda i Ferrari - kinowe Le Mans '66 (polecam nie tylko tym, któym film się podobał, historia jest rewelacyjna i zdecydowanie bardziej wielowątkowa ) :) część trafiła do mnie z przypadku, resztę kupiłam już zachęcona niesamowitymi historiami i historią Formuły 1. Pozycji Webbera nie udało mi się niestety dostać - aktualnie jest niedostępna, co łamie mi serce :/ Czekam za to na biografię Enzo :D i nawet nie zauważyłam kiedy tak diabelnie historia królowej motorsportu mnie wciągnęła... Gdyby udało mi się wygrać ten konkurs, kolejny element układanki ze świata F1 wskoczyłby na miejsce.
kasia
01 kwietnia 2020 13:42
Jest tylko jedno słowo, które idealnie opisuje moje zdanie o Ubuntu i jej 28-letniej bohaterce, Heather - to słowo to po prostu WOW!! Dziewczyna pragnie odnaleźć siebie i sens własnego życia pakując minimalną ilość dobytku na swoją Yamahę i wyrusza w 15-sto miesięczną wyprawę przez Czarny Ląd. Chętnie przeczytam tę książkę!!!!
Piotrek
02 kwietnia 2020 10:40
Chciałbym wygrać Człowieka w Białym Kombinezonie :) uwielbiam tajemnicza postać Stiga i chciałbym poczytać o jego przygodach
Marta
05 kwietnia 2020 08:37
Chciałabym zdobyć książkę "jazda z Holkiem". Mieszkam blisko tego wspaniałego człowieka, a rajdy szutrowe obywały się praktycznie pod moim rodzinnym domem. Od małego latalam z siostrami podziwiać jak jeżdżą zawodowcy i nie przerażał nas kurz
05 kwietnia 2020 18:52
Chciałabym wygrać książkę "Autobiografia Marka Webber". Siedzę w domu, zajęcia przez internet, więc gdy trzeba się od tego oderwać oglądałam serial o Formule 1, a teraz nie mam co robić :/ Jestem zafascynowana Formuła, osiągami naszego rodaka, którego biografie już przeczytałam. Teraz przydałaby się ta książka by powiększyć swoją wiedzę w tym zakresie i umilić sobie czas
Monika
05 kwietnia 2020 22:30
Nader przydatna będzie dla mnie książka Krzysztofa Hołowczyca "Jazda z Hołkiem". Jeszcze sporo muszę się nauczyć, żeby być dobrym kierowcą. Mój narzeczony właśnie uczy się jeździć samochodem, więc z lektury skorzystamy obydwoje, bo niebawem czeka nas kupno auta. Jak ma się udać, to tylko z Hołkiem! :)
Motocaina.pl
07 kwietnia 2020 11:48
Wyniki dostępne tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/rozwiazanie-konkursu-odpowiedz-na-pytanie-i-zgarnij-swietna-ksiazke-motoryzacyjna-45318.html :)