Urodzinowa Gymkhana w Rumunii

Jak można uczcić 40. Urodziny fabryki? Ford wpadł na bardzo ciekawy pomysł. Na terenie obiektu nakręcono rumuński odpowiednik Gymkhany.

Rumuński oddział Forda zorganizował nietypową akcję z okazji czwartej dekady funkcjonowania fabryki w Craiova. Zaprosił lokalnego kierowcę rajdowego – Simone Tempestini – który pokazał swoje umiejętności za kółkiem rajdowej Fiesty R5.

Szybko okazało się, że 22-latek radzi sobie za kółkiem sprawnie niczym Ken Block. Kierowca ma na koncie dwa tytuły rajdowego mistrza Rumunii, a wcześniej był mistrzem także w klasie Junior i WRC3. 

Fabryka w Craiova powstała w 1976 roku na potrzeby lokalnego producenta samochodów Oltcit, który był pod skrzydłami Citroena. W połowie lat 90. obiekt został przejęty przez koncern General Motors. Przez lata produkowano tam modele ze znaczkiem Daewoo i Chevrolet.

Ford został właścicielem fabryki dopiero w 2008 roku. Na początku produkowano tam model Transit Connect, a od 2012 roku B-MAX i EcoSport.

Jak przystało na Gymkhanę, w rumuńskim wydaniu nie zabrakło ostrego palenia gumy, pisku opon oraz efektownych slajdów. Zresztą, zobaczcie sami.

https://www.youtube.com/watch?v=DQsc7biEYvw 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze