Daria Mikólska

Urbet Lora to koncepcyjny elektryk z Hiszpanii. Ma zasięg nawet 300 km

Urbet Lora to na razie koncepcyjny motocykl elektryczny, ale już niebawem może przejść do fazy produkcyjnej. Niewykluczone, że zostanie niebawem zaprezentowany publicznie.

Urbet Lora to jednoślad w stylu neo-retro napędzany silnikiem elektrycznym, którego zasięg to imponujące 300 kilometrów. Pracuje nad nim hiszpański startup specjalizujący się w elektrycznej mobilności.

Firma z Marbelli działa od jakiegoś czasu na rynku, ale do tej pory specjalizowała się w przystępnych cenowo skuterach elektrycznych. Modele Nura i Ego nie były jednak oryginalną konstrukcją Hiszpanów, tylko modelami pochodzącymi od chińskich producentów.

Zobacz: EMGo przenosi produkcję motocykli z Ukrainy do Polski

Urbet Lora będzie się od nich mocno wyróżniać, ponieważ jest to projekt, który powstaje od podstaw w Hiszpanii. Producent opublikował już pierwsze szkice projektowe. Stylizacja w stylu neo-retro sugeruje, że będzie to ciekawy konkurent dla modelu Husqvarna E-Pilen.

Urbet Lora
Urbet Lora

Elektryczny motocykl Lora będzie oferowany w wersji standardowej i wzmocnionej S. Drugi wariant jest bardziej zorientowany na osiągi – motocykl rozpędzi się do prędkości 150 km/h. Niezależnie od wersji elektryczny jednoślad będzie zasilany elektrycznym odpowiednikiem silnika 125 cm3. To oznacza, że będą mogli nim jeździć kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii A1 lub B.

Urbet Lora
Urbet Lora

Producent deklaruje, że zasięg na jednym ładowaniu wynosi 300 kilometrów. Hiszpańska firma nie podaje jednak szczegółów dotyczących pojemności akumulatora. Nie wiadomo jeszcze, kiedy motocykl trafi do produkcji. Niewykluczone, że prototyp zostanie zaprezentowany 13 maja 2022 roku podczas salonu motocyklowego w Maladze.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze