Unikalny kask z logo Alfa Romeo dla Jorge Lorenzo – film

Na torze Silverstone zaprezentowano nowy kask, który wielokrotny Mistrz Świata Jorge Lorenzo - twarz marki Alfa Romeo - zakładał podczas kwalifikacji i wyścigu  "Hertz British Grand Prix", dwunastej rundy motocyklowych Mistrzostw Świata 2014 na legendarnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Jest to drugi specjalny kask (pierwszy został stworzony na Grand Prix w Mugello we Włoszech), któremu hiszpański kierowca postanowił nadać indywidualny charakter, umieszczając na nim legendarny znaczek „Quadrifoglio Verde”, symbol, który od 1923 roku wyróżnia najbardziej sportowe samochody marki Alfa Romeo, nie tylko te startujące na torach wyścigowych na całym świecie, ale również specjalne wersje produkcyjne.

Jorge Lorenzo z nowym kaskiem z symbolem Quadrifoglio Verde
fot. Alfa Romeo

Za kierownicą swojej Yamahy YZR-M1, wielokrotny motocyklowy Mistrz Świata, Jorge Lorenzo – jedyny Hiszpan, który zdobył dwa tytuły w królewskiej klasie wyścigów motocyklowych – startuje w motocyklowych Mistrzostwach Świata 2014 z logo Alfa Romeo widniejącym na kombinezonie i na kasku, pieczętując tym samym ważny sojusz pomiędzy jednym z najbardziej znanych i cenionych na arenie międzynarodowej kierowców, a marką Alfa Romeo, która doskonale wyraża styl i włoskie doświadczenia w dziedzinie motoryzacji, połączone z duchem zwycięstwa.

Jorge Lorenzo podczas kwalifikacji i wyścigu „Hertz British Grand Prix”
fot. Alfa Romeo

Ten wyjątkowy kask, stworzony specjalnie na imprezę w Silverstone, wymagał 45-cio godzinnej pracy, aby odtworzyć wyjątkową grafikę, która została zaprojektowana przez samego Jorge Lorenzo, czuwającego nad wszystkimi fazami realizacji projektu. Czasza kasku została najpierw poddana obróbce papierem ściernym, następnie  przy użyciu specjalnych winylowych szablonów została naniesiona grafika i lakier, a na końcu specjalne naklejki.  Powstał w ten sposób wyjątkowy rekwizyt, „składający hołd” jednemu z najbardziej znanych sportowych symboli w świecie motoryzacji:  czterolistnej zielonej koniczynce – „Quadrifoglio Verde” Alfa Romeo. Publiczność mogła podziwiać legendarny symbol w kolorze zielonym, umieszczony w górnej części kasku, natomiast  z tyłu klasyczny trójkątny symbol z logo Alfy Romeo.

Nowy kask Quadrifoglio Verde Jorge Lorenzo na Alfa Romeo Giullietta Quadrifoglio Verde
fot. Alfa Romeo

Na jeden z bardziej prestiżowych torów w motocyklowym świecie, jak i jeden z najszybszych w sezonie motocyklowych Mistrzostw Świata, oficjalny kierowca teamu Movistar Yamaha MotoGP Jorge Lorenzo wybrał symbol zielonej czterolistnej koniczynki, która zadebiutowała w Alfie Romeo RL prowadzonej przez Ugo Sivocciego, który w 1923 roku wygrał XIV edycję wyścigu Targa Florio. Od tamtej chwili wszystkie wyścigowe Alfy były wyróżniane tym znanym na całym świecie symbolem przynoszącym szczęście, tym samym, który później wyróżniał także niektóre, bardziej sportowe, Alfy Romeo z seryjnej produkcji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze