Ulga dla Saubera

Przynajmniej częściowa.... Oficjalna wiadomość wydana dzisiaj przez BMW Group to następny krok w kierunku startów zespołu Petera Saubera na torach Formuły 1.

Czy Peter Sauber poprowadzi zespół w 2010?
fot. autorka

Jeszcze kilka dni temu szwajcarska Sonntags Zeitung donosiła, że na włosku wisi sprzedaż zespołu z Hinwill spółce Qadbak. Inwestorzy z bliskiego Wschodu  nie posiadają prawdopodobnie wystarczających środków, aby zagwarantować przyszłość teamowi Petera Saubera. Za spółką stoi podobno Russell King – osoba, która uważana jest raczej za „finansowego żonglera” – jak się wyraziła gazeta – a gwarantem miał być Bahrain Capital International, nazywany jednak zwyczajną przykrywką.

Dzisiaj BMW Group podało oficjalną wiadomość, w której oznajmia, że BMW AG osiągnęło porozumienie z Peterem Sauberem w sprawie sprzedaży BMW Sauber F1 Team. Warunkiem kontraktu jest jednak gwarancja startów w sezonie 2010.
Jak powiedział członek zarządu BMW AG, Dr Klaus Draeger- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z takiego rozwiązania sytuacji. Spełnia się najważniejszy warunek gwarancji pomyślnej przyszłości zespołu.

Peter Sauber dodał – Naprawdę odczuwam ulgę, że znaleźliśmy rozwiązanie. Oznacza to, że możemy zatrzymać lokalizację w Hinwill i utrzymać większość miejsc pracy. Jestem przekonany, że nowy zespół ma przed sobą bardzo dobrą przyszłość w Formule 1, w której obecne przemiany przyniosą korzyści prywatnym teamom. Nasi pracownicy mają wysokie kompetencje i są zmotywowani i czekam na podjęcie tego wyzwania razem z nimi.  

Umowa proponuje redukcję personelu z 388 obecnie zatrudnionych osób do 250. Restrukturyzacja zespołu i dostosowanie do przyszłych założeń będą podstawą działania. BMW AG zgodziło się wspomagać zespół z Hinwill w jego przebudowie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze