Daria Mikólska

Uciekali przed wojną, unieruchomiła ich straż miejska z Poznania

Uchodźcy z Ukrainy jadący docelowo do Niemiec zatrzymali się kilka dni temu w jednym z hoteli na nocleg. Straż Miejska zablokowała ich pojazdy.

Wielkopolska straż miejska dzielnie pilnuje porządku na ulicach. Kilka dni temu zablokowała możliwość dalszej jazdy uchodźcom z Ukrainy, którzy zatrzymali się w Poznaniu na jeden nocleg. Sytuacja zdenerwowała jednego z mieszkańców Poznania, który rozpętał burzę w lokalnych mediach.

Dwa samochody marki Lexus i Audi na ukraińskich numerach rejestracyjnych zostały zablokowane za nieprawidłowe parkowanie na poznańskiej starówce.

Decyzja funkcjonariuszy nie spodobała się jednemu z mieszkańców Poznania, który powiadomił lokalne media. Głos Wielkopolski opublikował list, do którego dołączył zdjęcia.

„Tak straż miejska potraktowała samochody z Ukrainy, które przyjechały w nocy z uciekinierami. Zakaz parkowania zakazem, ale auta nie blokowały i nie utrudniały ruchu. Strażnicy nie zgodzili się na odstąpienie od wymierzenia kary. W opinii niektórych świadków jest ok, bo ich nie stać na takie samochody. Gdzie my mieszkamy?”

– napisał czytelnik w liście do Głosu Wielkopolskiego.

Lokalna gazeta poinformowała, że czytelnik próbował namówić strażników do odstąpienia od karania kierowców w związku z sytuacją. Niestety, jego argumenty nie przekonały poznańskich strażników.

Poznańska straż miejska w odpowiedzi na zapytanie przesłane przez redakcję poinformowała, że decyzję o sposobie zakończenia czynności wobec sprawcy wykroczenia podejmuje indywidualnie strażnik miejskich. Bierze on pod uwagę wszystkie okoliczności związane z popełnionym wykroczeniem.

Zobacz: Niemcy przebili polską straż miejską!

W przypadku tej historii obcokrajowcy zostali ukarani mandatem w wysokości 100 złotych każdy. Karę musieli zapłacić na miejscu w złotówkach, tak jak wszyscy obcokrajowcy nie zamieszkujący na terenie Polski lub Unii Europejskiej.

Czy Waszym zdaniem strażnicy z Poznania postąpili słusznie? Czy zgodnie z życzeniem Pana Jacka powinni „uzyskać choć trochę życzliwości”?

Komentarze:

mosiondz - 16 marca 2022

od takiej decyzji można się odwołać chociażby do prezydenta miasta i to on powinien zająć stanowisko. to że są to samochody luksusowe i na biednego nie trafiło nie znaczy że znaleźli się tu na wakacjach. i wspieranie ich nie powinno mieć granic. u mnie na osiedlu jest strefa zamieszkania i jest dużo samochodów z Ukrainy i wszyscy apelują żeby straży miejskiej nie wzywać. Ale Kraków to nie Poznań

Odpowiedz

Bodziomaster - 15 marca 2022

Wszyscy są równi wobec prawa

Odpowiedz

Polak - 21 marca 2022

I bardzo dobrze SM zrobili. Wszyscy powinni być równi wobec prawa, ukraincy też. Swoją drogą jak ich stać na takie fury to mandat też mogą zapłacić.

Odpowiedz

Asia - 18 marca 2022

Bardzo dobrze ! To że ktoś jest uchodźca nie zwalnia od przestrzegania prawa. Zaraz nie będzie można już nic od nich wymagać, bo uchodźcy …

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze