Ukradł samochód i po pijaku spowodował wypadek. Ranne zostały trzy osoby

Pijany kierowca, który poruszał się kradzionym samochodem spowodował wypadek, w którym ranne zostały trzy osoby. Okazało się, że sprawca miał jeszcze inne rzeczy na sumieniu.

W środę wieczorem doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Furgoła i Armii Krajowej w Czerwionce-Leszczynach. Z ustaleń policji wynika, że 34-letni kierowca Toyoty, jadąc w kierunku ulicy 3 Maja nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w skręcające w ulicę Armii Krajowej Renault. Następnie uderzył jeszcze w stojącego na parkingu Seata. Jak poinformowała policja:

W wyniku tego wypadku ranna została 39-letnia kierująca Renault oraz dwie pasażerki tego pojazdu. Sprawca wypadku pieszo uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko jednak został zatrzymany przez dzielnicowych z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach.

Ukradł samochód i po pijaku spowodował wypadek
Ukradł samochód i po pijaku spowodował wypadek, fot. Policja

Okazało się, że sprawca wypadku był pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Co więcej, dość szybko wyszło na jaw, że mężczyzna ma dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów, a samochód, którym jechał, był kradziony. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze