Ukradł paliwo i uciekał przed policją. Pościg zakończył się zderzeniem czołowym

Policyjny pościg za złodziejem paliwa zakończył się groźną kolizją. Podczas ucieczki kierowca Citroëna doprowadził do czołowego zderzenia z Audi.

W poniedziałek, 21 marca, policjanci z Krosna Odrzańskiego otrzymali zgłoszenie, że kierowca Citroëna zaatakował dużą ilość paliwa za ponad 1300 złotych na jednej ze stacji i bez płacenia odjechał w kierunku Świebodzina. Funkcjonariusz natychmiast rozpoczęli poszukiwania wskazanego samochodu i jego kierowcy.

Policjanci patrolujący miejscowość Radnica zauważyli nadjeżdżającego z naprzeciwka, pasującego do opisu poszukiwanego auta, Citroëna Berlingo. Funkcjonariusze zawrócili za nim i po włączeniu sygnałów błyskowych i dźwiękowych ruszyli za autem w pościg.

W pewnym momencie, w miejscowości Skąpe (pow. świebodziński) kierujący Citroënem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z Audi, a następnie po porzuceniu samochodu usiłował uciec pieszo, ale mu się nie udało.

Ukradł paliwo i uciekał przed policją. Pościg zakończył się zderzeniem czołowym, fot. Policja

Po sprawdzeniu złodzieja paliwa w policyjnych systemach okazało się, że ma on dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a do pojazdu przyczepione były dwie różne tablice rejestracyjne nie należące do Citroëna. Jakby tego było mało, w samochodzie policjanci znaleźli też narkotyki.

Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Malud, mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży paliwa, niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze