Agnieszka Serafinowicz

Uber pokryje koszty licencji i wynajmu auta kobietom

Uber i kobiety. Panie mogą nie tylko korzystać z usług Ubera, ale też same wziąć wieniec kierownicy we własne ręce. Uruchomiono program, który ma je do tego zachęcić.

Spis treści

Uber i kobiety? Jak zachęcić panie do pracy w roli kierowczyń? Branża taksówkarska jest zdominowana przez mężczyzn, ale kobiety za kółkiem można spotkać coraz częściej. Także pasażerki deklarują, że chciałaby podróżować z kierowczyniami.

Uber i kobiety – program Women Drivers

Uber startuje z programem Women Drivers, który ma zachęcić panie, by dołączyły one do platformy w roli kierowczyń. Firma zobowiązała się do pokrycia kosztów licencji dla pierwszych 100 kobiet, które zadeklarują dołączenie do platformy Uber. Ponadto początkowe koszty wynajmu samochodów dla pierwszych 30 kobiet zostaną im zwrócone.

Uber i kobiety – jakie trzeba spełnić warunki

Aby zostać kierowczynią należy spełniać wszystkie wymogi zawarte w Ustawie o Transporcie Drogowym czyli między innymi przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz komplet badań. Barierą wejścia dla wielu kobiet są natomiast koszty związane z pozyskaniem licencji oraz auta. Dlatego w ramach programu Woman Drivers, Uber pomoże pokryć wszystkie koszty licencjonowania taksówek dla pierwszych 100 kobiet dołączających do programu. Dla pierwszych 30 kobiet dodatkowo opłaci też kaucje i koszt wynajmu samochodu. Do programu mogą dołączyć kobiety, które mają minimum 20 lat oraz ważne od co najmniej roku prawo jazdy.

Uber i kobiety – nie tylko darmowa licencja

W ramach programu Uber chce łączyć kandydatki z zaufanymi partnerami flotowymi, u których mogą wynająć pojazd. Uber pokryje też koszty pojazdu przez pierwszy tydzień, dzięki czemu możliwe jest zarabianie już na starcie. Program Woman Drivers nie narzuca też kobietom sztywnego harmonogramu pracy. Panie mogą próbować zarobić w nowej dla nich roli według własnego elastycznego harmonogramu. Platforma pozwala dostosować grafik jazdy do opieki nad dziećmi lub do innych ważnych zobowiązań.

Ponadto aplikacja Uber zyskała nowo uruchomioną funkcję “Women Rider Preference”. Rozwiązanie to pozwala otrzymywać zlecenia przejazdów wyłącznie od pasażerek. Funkcja może być uruchamiana i wyłączana w dowolnym momencie. Uber informuje też, że od października 2022 organizuje kwartalne wydarzenia dla kierowczyń, podczas których panie mogą poznać się i podzielić doświadczeniami.

Uber i kobiety – bez względu na narodowość

Program Woman Drivers skierowany jest nie tylko do Polek. To także szansa dla kobiet, które przeprowadziły się do Polski, stoją przed wyzwaniem znalezienia pracy, a jednocześnie często opiekują się dziećmi i innymi członkami rodziny. Życie w nowym kraju, nieznajomość języka, obawy o finanse to tylko niektóre z trudności, z jakimi na co dzień borykają się uchodźcy.

Polska gospodarka bez wątpienia potrzebuje kobiet, jednak podjęcie przez nie aktywności zawodowej bywa utrudnione – choćby przez niedostateczną elastyczność grafików. Program Women Drivers odpowiada zatem na rzeczywisty problem i jako taki stanowi cenną inicjatywę ułatwiającą kobietom rozpoczęcie działalności w branży taksówkarskiej. Fakt, że program obejmuje również kobiety innej narodowości niż Polska jest szczególnie istotny. Większość uchodźców z Ukrainy w naszym kraju to bowiem kobiety z dziećmi, które – jak wynika z dostępnych danych – chętnie podejmują aktywność zarobkową.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze