Uber dla Ukrainy. Zamawiając przejazd można wesprzeć walczącą Ukrainę

Uber uruchomił specjalny program - „Uber dla Ukrainy”, umożliwiając pasażerom przekazywanie 5 złotych z każdego przejazdu na cele charytatywne.

Uber nieustannie wspiera lokalne społeczności i pomaga potrzebującym w związku z działaniami wojennymi w Ukrainie. Specjalny program – „Uber dla Ukrainy” – umożliwia pasażerom przekazywanie 5 złotych z każdego przejazdu na cele charytatywne.

Każdy pasażer, zamawiający przejazd korzystając z opcji „Uber dla Ukrainy” dołącza do zbiórki funduszy, które w całości zasilą Międzynarodowy Komitet Ratunkowy. Ta nowa funkcja dostępna jest 75 miastach w 16 krajach w Europie.

Uber
Uber, fot. Dan Gold on Unsplash

Uber oferuje darmowe przejazdy

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Uber oferuje darmowe przejazdy na granicy z Polską do Lublina i Rzeszowa. Osoby, które chcą dotrzeć do tych miast z przejść w Hrebennem, Dołhobyczowie, Dorohusku, Zosinie, Budomierzu, Korczowej lub Medyce, mogą wybrać opcję Uber Aid i wpisać kod „POMOCLUBELSKIE” lub „POMOCPODKARPACKIE”, aby otrzymać darmowy przejazd.

Kody uprawniają do dwóch bezpłatnych przejazdów (maks. 200 złotych każdy) pomiędzy Lublinem a przejściami granicznymi w Dołhobyczowie, Dorohusku, Zosinie lub pomiędzy Rzeszowem a przejściami w Hrebennem, Budomierzu, Korczowej lub Medyce. Kod jest ważny do 31 kwietnia 2022 roku.

Na początku marca Uber uruchomił w Stanach Zjednoczonych funkcję Uber Donate, dzięki której użytkownicy mogą dokonywać wpłat bezpośrednio przez aplikację. Do tej pory przekazane zostało już ponad 3 miliony dolarów – z czego ponad 2 miliony zebrano od pasażerów w USA, a dodatkowy 1 milion dolarów dołożył Uber. Firma przekazała także 500 000 dolarów organizacjom pozarządowym w USA na wsparcie działań humanitarnych w Ukrainie i w krajach sąsiednich.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze