"Tygrys" od Porsche - SUV Porsche Macan już w 2013

20 lutego 2012
Nowe sportowe auto z segmentu SUV koncernu Porsche będzie nosiło nazwę Macan. Słowo to pochodzi z języka indonezyjskiego i oznacza „tygrys". Zapowiada się bardzo ciekawie...
fot. Porsche

Nazwa nowego modelu dobrze pasuje do marki, wg producenta świetnie brzmi w wielu językach i dialektach oraz ma przywoływac pozytywne skojarzenia.

Jako piąta linia  modelowa w Porsche, Macan stanowi kluczowy element strategii 2018, zgodnie z którą producent aut sportowych chce rozszerzać swoje portfolio. Porsche wypuszczając na rynek model Macan, chce powtórzyć sukces Cayenne. Pierwsze egzemplarze nowego  auta  opuszczą  linię produkcyjną w Lipsku w 2013 roku. Do tego momentu, zakład w Saksonii będzie rozbudowywany tak, aby powstała tam w pełni rozwinięta fabryka produkująca auta (z montażownią i lakiernią). Ta inwestycja o wartości 500 milionów euro będzie jedną z największych w historii koncernu Porsche. W perspektywie kilku następnych lat, dzięki fabryce powstanie ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Nazwy kolejnych modeli Porsche opisują specyficzne cechy każdego z aut i bezpośrednio się do nich odnoszą. Boxster to połączenie silnika w układzie bokser oraz słowa „roadster". Cayenne to ostrość. Cayman jest zwinny, a Panamera to coś więcej niż Gran Turismo, to auto zdolne wygrywać długodystansowe wyścigi Carrera Panamericana.

Nowość Porsche może być ciekawą pozycją w ofercie tego producenta. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia i informacje co znajdzie się pod maską nowego SUVa.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!