Tuningowisko XXL

Lotnisko w Legnicy gościło przez trzy dni tysiące fanów tuningu, którzy przyszli oglądać samochody i ich zmagania w Drift Open i Wojnie Północ Południe, by wieczorem zakończyć dzień na koncertach ESKA by NIGHT on Tour i Party Piana.

Zorganizowana z rozmachem w nowej formule impreza Tuningowisko XXL połączyła jednodniowe Tuningowisko, zawody Driftu i imprezy muzyczne i z jednodniowej imprezy otrzymaliśmy trzydniowy „festiwal” motoryzacyjny. W piątek 18 maja po prezentacji wystawców i samochodów na oficjalnym otwarciu uczestnicy mogli bawić się na ESKA by NIGHT. W sobotę po paradzie 100 wybranych samochodów odbyły się eliminacje do licznych zawodów: Drift Open – II eliminacji o Puchar Polski, Palenia Gumy o Puchar Polski, Wojny Północ Południe, gdzie oceniano stylizację, car audio, oraz najlepiej stuningowany samochód. Prezentacje odbywały się na specjalnej, obrotowej rampie w towarzystwie hostess. W niedzielę zaserwowano sportowe emocje – zawody odbywały się na płytach lotniska, ich rozległy teren zapewniał bezpieczeństwo zarówno zawodników, jak i widzów, a jednocześnie kierowcy mogli sobie pozwolić na efektowne drifty i palenie gum.

fot. Stefan Wyszyński

Atmosferę podgrzewała na Drift Open sama komisja z międzynarodowym składem z USA: przyjechał Geoff Pitts, profesjonalny sędzia driftu, a z Wielkiej Brytanii James Hudson – mistrz Angli w driftingu, zwycięzca ligi JDM Wielkiej Brytanii. Zawody te gromadziły najwięcej publiczności,
a nawierzchnia w błyskawicznym tempie została pokryta znaczną ilością gumy z opon.

Dla chętnych zorganizowano Miasteczko Zlotowe, gdzie z własnym namiotem bądź campingiem można było spędzić weekendowe dni, pogoda sprzyjała – było słonecznie i bardzo gorąco.

fot. Stefan Wyszyński

Czy impreza w takiej bogatej formule się przyjmie i na stałe zagości w kalendarzu, zobaczymy już za rok. Byłam mile zaskoczona poziomem prezentowanych aut, komisja zrobiła dobrą robotę. W tuningu, który jest dość specyficzny, nietrudno o przesadę i zamiast ciekawego samochodu możemy oglądać motoryzacyjne nieszczęście. W takich przeróbkach o efekcie decyduje tylko wyobraźnia właściciela i zasobność jego portfela – na Tuningowisku XXL udało się uniknąć stylistycznych wpadek i mogliśmy podziwiać ciekawie przerobione auta.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze