Tuning World Bodensee

Dziś zaczyna się święto dla wielbicielek tuningu. Od 30 kwietnia do 3 maja otwiera swe podwoje wystawa Tuning World Bodensee w niemieckim Friedrichshafen, na której obok fabrycznych tunerów znanych marek, można zobaczyć ciekawe przeróbki aut według indywidualych pomysłów. Wystawę promuje bazujący na relacjach damsko-męskich zabawny film ze skąpo odzianymi kobietami.

Kobiety lubią piękne przedmioty. Doceniają designerskie zabiegi, zwracają uwagę na subtelnie zaprojektowane detale i mają zdolność bezkrytycznego podziwiania wyglądu obiektu westchnień. Bez trudu wyłapują w masie przeciętnych ubrań, mebli, bibelotów tylko te wyjątkowo urokliwe, umiejąc szybko odróżnić tandetę, od finezyjnego, oryginalnego projektu.

fot. Frendl

Wbrew powszechnej opinii płeć piękna uwielbia samochody. Jeśli kobieta staje się posiadaczką z niezwykłą pieczołowitością wybieranego auta, bardzo często stara się go zindywidualizować tak, by wyróżniał się z tłumu. Chce mieć zwykle niepowtarzalną maszynę, która odzwierciedla jej własny styl, osobowość i kreatywne myślenie. Jednocześnie daleko jej w tych zabiegach od tzw. wiejskiego tuningu, który jest raczej męską domeną, ze względu na odwieczny problem z występującym rzadko u panów wyrafinowanym gustem.

Odkąd na ekranach kin zagościł kultowy film „Szybcy i wściekli” z Michelle Rodriguez wcielającą się w rolę żywiołowej kobiety, która często lepiej niż koledzy zna się na rzeczy – czyli mechanice, tuningu i samej umiejętności jazdy podrasowaną maszyną – nie tylko w polskich dziwczynach obudziła się żądza udowodnienia, że wiedzą o motoryzacji i potrafią zrobić przy samochodzie znacznie wiecej, niż myśli przeciętny mężczyzna.

fot. Frendl

Niezależnie od kobiecych motywów dotyczących indywidualizowania auta, zawsze wszelkie zabiegi poprzedza dokładny rekonesans w zakresie tuningu wizualnego i / lub mechanicznego i baczna obserwacja obowiązujących (jak w modzie) motoryzacyjnych trendów. Taką okazję mają wszyscy fani zwykle horrendalnie drogich przeróbek, odwiedzając wystawę Tuning World Bodensee odbywającą się od 30 kwietnia do 3 maja w halach targowych w niemieckim Friedrichshafen.

Poniżej zabawny film promujący targi Tuning World Bodensee, w którym występuje załoga atrakcyjnych kobiet pracujących nad najnowszym modelem Forda Fiesty w wydaniu Loder 1899 (monachijska firma tunerska zajmująca się głównie przeróbkami Astona Martina, Jaguara, Forda i Land Rovera). W smutnej rzeczywistości okazuje się, że to zwykła Fiesta Mk3 z końca lat 80.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze