Trzy wygrane Marii Costello w Historic Cup Road Racing

Brytyjska zawodniczka zakończyła sezon ze świetnym wynikiem, bogatsza o trzy zwycięstwa i mnóstwo doświadczeń.

fot. Costello Racing

To już drugi raz, gdy Maria Costello startuje w serii Historic Cup Road Racing, ale pierwszy tak udany dla tej uczestniczki. Najpierw na arenie Barber Motorsports zajęła pierwsze i drugie miejsce, ustępując jedynie Danowi Rose. Później, na słynnym torze Daytona dwukrotnie zdobyła pierwsze miejsce, dzięki czemu wygrała tegoroczne mistrzostwa świata motocykli historycznych.

Pomimo wygranej na torze Barber, Costello była nieco zawiedziona, że nie mogła rywalizować ze swoim idolem i jednocześnie największym przeciwnikiem, Kevinem Schwantzem. Pech chciał, że motocykl Schwantza zepsuł się przed wyścigiem, uniemożliwiając mu udział. Costello jednak cieszy się, że mogła dzięki temu spędzić ze swoim bohaterem więcej czasu pomiędzy wyścigami, słuchając jego porad. Uważa, że właśnie te rozmowy i rady stały się przyczyną jej zwycięstwa.

Tor Daytona był dla Costello wyjątkowym wyzwaniem ze względu na strome, ponad trzydziestostopniowe wzniesienie w pewnym momencie trasy. Pomimo tego, dzięki wsparciu ze strony swojego zespołu jak i innych zawodników, udało jej się przezwyciężyć stres i dwukrotnie wygrać wyścig.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze