Edyta Klim

Trui Hanouelle „elektrogirl” rusza w podróż motocyklem elektrycznym

Trui ma zamiar pokonać trasę 7000 kilometrów z Belgii do Stambułu i z powrotem. W nieśpiesznym tempie - dziennie po ok. 200 km, gdyż na tyle pozwala bateria motocykla.

Trui jest już po pierwszych jazdach testowych i okazało się, że osiągnęła 226 i 252 kilometry na jednym doładowaniu. Motocykl elektryczny najwięcej prądu traci na drogach ekspresowych i autostradach, dlatego motocyklistka będzie je omijać. Poza tym jej celem nie jest sama podróż, a relacje z ludźmi podczas niej.

Audi A6 e-tron concept. Szybkie ładowanie i zasięg nawet do 700 km
Ta doświadczona motocyklistka zajmuje się grafiką, fotografią, uwielbia podróże, rozmowy z ludźmi, jest miłośniczką sztuki i poznawania kultur. To nie jest pierwsze, długodystansowe wyzwanie dla Trui, gdyż wcześniej wraz z koleżanką przemierzała na motocyklach kraje muzułmańskie (30 tys. kilometrów i 15 krajów), czego efektem była wspólna książka „Dziewczyny, muzułmanie i motocykle”.

Motocykl, jaki ma sprostać tej podróży to Zero DS ZF12.5, a na jego pełne naładowanie potrzebny jest czas 10 godzin (110 V lub standardowe 220 V). Waży ponad 200 kg i osiąga maksymalną prędkość 158 km/h. Ma 54 KM, a 100 km/h osiąga w 6,4 sekundy.

Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy, a śledzić jej postępy możecie na blogu: https://truihanoulleblog.wordpress.com/2015/07/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze