Karolina Chojnacka

Trójkąt Maserati stworzony z… Maserati! Zobacz wyjątkowe zdjęcia

Symbolem Maserati jest trójząb Neptuna, przejęty z fontanny Neptuna w Bolonii, rodzinnym mieście braci Maserati.

Prototypy Maserati Grecale utworzyły ogromny trójząb, który nabrał swojego kształtu na wyjątkowych fotografiach. Jego kontur miał ponad 100 metrów długości i składał się z 80 samochodów.

Trójkąt Maserati stworzony z... Maserati
Trójkąt Maserati stworzony z… Maserati, fot. materiały prasowe / Maserati

Obecnie po całym świecie „rozsianych” jest około 250 przedprodukcyjnych egzemplarzy Grecale, które przechodzą testy na drogach Japonii, USA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Chin, Finlandii oraz rodzimych Włoch.

Trójkąt Maserati stworzony z... Maserati
Trójkąt Maserati stworzony z… Maserati, fot. materiały prasowe / Maserati

Maserati Grecale wyjedzie na drogi w 2022 roku

Maserati ma długą praktykę w nazywaniu swoich samochodów na cześć najsłynniejszych wiatrów świata. Wszystko zaczęło się w 1963 roku, od modelu Mistral. Następnie zadebiutowały Ghibli, Bora i Khamsin, a w 2016 roku do tego grona dołączyło Levante – pierwszy SUV spod znaku trójzębu. Teraz na horyzoncie pojawia się kolejny powiew świeżości – Grecale. Ale trochę na niego poczekamy…

Premiera Maserati Grecale, pierwotnie zaplanowana na 16 listopada 2021 rou, została przełożona na wiosnę 2022 roku. Wszystko ze względu na problemy, które doprowadziły do przerw w łańcuchach dostaw kluczowych komponentów, niezbędnych do ukończenia procesu produkcji samochodu. Wielkość produkcji nie pozwoliłaby Maserati odpowiednio zareagować na oczekiwany globalny popyt – w szczególności z uwagi na niedobór półprzewodników. Grecale ma bowiem zaoferować nowe funkcje, zwłaszcza w obszarach łączności i interfejsu człowiek-maszyna.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze