Transporter motocyklowy dla psa lub kota – rodzaje, wielkości i ceny 2024

Bezpieczny transport małych zwierząt na motocyklu jest możliwy. Służą do tego różnego rodzaju transportery, plecaki, przyczepki, torby dla psa i kota na motocykl. Jaki mamy wybór? Czy trudno znaleźć transporter motocyklowy dla psa lub kota? Zapraszamy do przeglądu ofert dostępnych na rynku.

Spis treści

Transporter motocyklowy dla psa lub kota to coraz częściej wyszukiwane akcesoria motocyklowe. Jeżeli jesteśmy pasjonatami zarówno zwierząt, jak i motocykli, to często musimy wybierać, między dłuższym motocyklowym wyjazdem, a zapewnieniem opieki naszemu pupilowi. Na szczęście obie sprawy można połączyć i zabrać ze sobą zwierzę na wycieczkę lub przetransportować do innego miejsca, gdzie zwierzęta są akceptowane.

Transporter motocyklowy dla psa lub kota

Czy pies na motocyklu lub kot na motorze jest więc tylko śmiesznym obrazkiem z internetu czy realnym zjawiskiem? Postawiłyśmy sprawdzić jak przewozić psa na motorze, aby było to bezpieczne dla zwierzaka, czy istnieje cos takiego jak kufer motocyklowy dla psa i czy te same transportery możemy użyć również do przewożenia kota na jednośladzie?

Zobacz także: Jak przewozić psa na motocyklu-Gapa pokaże

Transporter tekstylny dla psa lub kota na motocykl

Kufry tekstylne dla zwierząt zwykle są usztywniane i dobrze wentylowane. Mają możliwość otwarcia otworu jedynie na głowę zwierzęcia i przypięcia go paskiem do transportera.  Dla mniejszych zwierząt istnieje możliwość przewozu z przodu na baku, a większe torby montuje się w miejsce tylnego kufra lub na siedzeniu pasażera. Pies na motocyklu najlepiej poczuje się wtedy, gdy torba do przewozu psa będzie przewiewna, czyli np. tekstylna.

Transporter dla psa na motor – Bagster Puppy Tankbag

Tak może wyglądać torba dla psa na motocykl – może też służyć przewozowi kota czy w ogóle małych zwierząt.

Torby dla psa i kota na motocykl Bagster Puppy Tankbag

Wymiary: 45 x 33 x 20cm

Cena: ok. 700 zł + 250 zł mocowanie na bak (Bagster Easy Trail Evo)

Kufer Kuryakyn do przewozu zwierząt

Poniżej profesjonalny kufer dla psa na motor. Producent zadbał o mnogość akcesoriów, które pomogą w możliwie najmniej stresowy i bezpieczny dla psa sposób przewieźć go na motocyklu.

Torby dla psa i kota na motocykl Kuryakyn

Wymiary: 47 cm X 35,5 cm X 33 cm

Cena: ok. 1670 zł

Torba Deemeed Petbag

Ten transporter motocyklowy dla psa może być wyjątkowo sporych rozmiarów, nawet do rozmiaru L, ale zanim się na niego zdecydujemy warto skorzystać z rozmiarówki producenta, który wskazuje, jakich gabarytów pupila można przewieźć danym rozmiarem torby.

Torby dla psa i kota na motocykl DEEMEED PETBAG

Wymiary: rozmiary od XS-L

Cena: 1300-1700 zł

Torba dla psa na motocykl – Nelson Rigg Route 1

Poniżej z kolei kufer dla psa na motor – pudełkowaty pakunek, do którego wejdzie niedużych rozmiarów mały ratlerek czy york. Ważne – ten model nie ma „okienka”, ale wyposażony jest w duży otwór wentylacyjny.

Torby dla psa i kota na motocykl Route 1
Torby dla psa i kota na motocykl Route 1

Wymiary: 43 x 38 x 30 cm

Cena: ok 1550 zł

Kufer dla psa na motocykl – Givi T525 z mocowaniem monolock

Ta torba nosidło dla psa jest idealnym wyborem wtedy, gdy nie tylko chcemy przewieźć psiaka lub kota na motocyklu, ale także chcemy wygodnie z takim pakunkiem chodzić. Jeśli mamy możliwość mocowania typu monoblock warto zapoznać się z ofertą znanego, włoskiego producenta toreb motocyklowych.

GIVI T525 DO TRANSPORTU ZWIERZĄT

Wymiary:  40 x 37 x 51 cm

Cena: ok. 1000 zł

Transporter dla psa na motocykl – torba GoldFire

Taki transporter dla psa na motocykl to rozwiązanie kompletne. Ma mocowania, duży otwór wentylacyjny, a nawet osłonę przeciwdeszczową.

Torby dla psa i kota na motocykl Goldfire
Torby dla psa i kota na motocykl Goldfire

Wymiary: 47x33x35 cm

Cena ok. 800 zł

Torba dla psa na motor – Kemi Moto

W poniższym wypadku producent podaje dokładne wymiary swojego wyrobu, aby móc ustalić, jakiego pupila do niego zmieścimy.

Torby dla psa i kota na motocykl Kemimoto

Wymiary: 44 x 38 x 31 cm

Cena: ok. 800 zł

Plecaki do przewozu psa na motocyklu

Pies na motocyklu to niecodzienny widok, ale w sytuacji stresowej z pewnością doceni bliskość swojej pani lub pana. Producenci uznali, że plecak do transportu psa lub kota będzie idealny jedynie dla małych pupili. Taki plecak dla psa na motor powinien być usztywniany, wentylowany oraz zapewniać wygodę noszenia przez dłuższy czas. Pamiętajmy, że znaczne obciążenie dla kręgosłupa i ramion motocyklisty/tki.

Plecak do transportu psa lub kota Delsey Raspail

plecak do transportu zwierząt Delsey Raspail
plecak do transportu zwierząt Delsey Raspail

Wymiary: 31 cm x 43 cm x 29,5 cm

Cena: ok. 700 zł

Plecak dla psa lub kota na motocykl Kurgo G-Train K9

Oto transporter motocyklowy dla psa, który wygląda jak tradycyjny plecak, ale dzięki dużemu otworowi na jego szczycie możemy przewozić w nim psa.

Kurgo G-Train K9 plecak dla zwierząt

Wymiary: 33 cm x 53,3 cm x 25,4 cm 

Cena: ok. 500 zł

Plecak dla psa na motocykl – Trixie Timon

Poniżej kolejny plecak, który może służyć jako transporter motocyklowy dla psa lub kota. po bokach ma trzy siateczki wentylacyjne, a całość wykonana została z przewiewnej tkaniny.

Trixie Timon plecak dla zwierząt
Trixie Timon plecak dla zwierząt

Wymiary: 44 x 34 x 30 cm

Cena: ok. 250 zł

Nobby Pet Nomad plecak dla psa lub kota

Ten plecak wyjątkowo przypadł nam do gustu, ponieważ… nie jest czarny. Większość powyższych została wykonana z ciemnych barw, co – jak wiemy – w słońcu wróży tylko nagrzewaniem. Aby transporter motocyklowy dla psa lub kota był nie tylko przewiewny, ale i praktyczny, ten plecak wyposażono w sporą kieszeń przednią i dwa boczne uchwyty np. na zwinięte posłanie lub mały kocyk.

Torby dla psa i kota na motocykl Nobby Pet Nomad

Wymiary: 45x26x27

Cena: ok. 500 zł

Knuffelwuff Benson plecak dla psa

Oto kolejna propozycja, która ma podobne zalety jak powyższy transporter motocyklowy dla psa lub kota. Wydaje się porządnie wykonany i lekki. Posłuży do przewożenia niedużych zwierząt.

Knuffelwuff Benson plecak dla zwierząt
Knuffelwuff Benson plecak dla zwierząt

Wymiary: 34 x 30 x 43 cm

Cena: ok 250 zł

Przyczepka czy kosz do przewozu psa na motocyklu?

Powyższe metody przewozu zwierzęcia na motocyklu nie sprawdzą się w przypadku dużego psa. Aby bezpiecznie przewieź dużego psa na motocyklu można udostępnić mu więcej przestrzeni w specjalnym bagażniku, wózku bocznym lub na małej przyczepce. Transporter motocyklowy dla psa dużych gabaytów właściwie nie istnieje, przynajmniej nam nie udało się znaleźć gotowych produktów w sprzedaży. Jeśli znacie takie rozwiązania chętnie poczytamy o nich w waszych komentarzach.

Jednak motocykliści potrafią sobie świetnie radzić, co widać na poniższych przykładach.

Jack&dog
Jack&dog

Oferta od Jacka Borowskiego:  https://jackanddog.pl/oferta-konfiguracja/

Sit Stay Ride: The Story of America’s Sidecar Dogs

Dog Saucer
Dog Saucer

Dog Saucer

Jak wozić psa na motorze? Początki bywają trudne…

Pies na motocyklu z pewnością będzie mniej zestresowany, gdy zacznimy z nim tę wspólną przygodę małymi kroczkami. Najpierw przyzwyczaimy go do odgłosu uruchamianego silnika, bo nawet taki dźwięk potrafi spłoszyć zwierzę. Następnie powinniśmy sadzać go na postoju na motocykl, wspólnie spędzać na nim czas, np. głaszcząc zwierzę – ważne, aby zawsze kojarzyło to miejsce z przyjemnością. Potem warto robić to samo, ale na uruchomionym motocyklu.

Kolejne kroki to przyzwyczajanie do transportera – smaczki z pewnością pomogą, aby w ogóle zachęcić zwierzę do wejścia do środka. Gdy lęk z małą przestrzenią minie, warto odbywać próbne, krótkie przejażdżki, dosłownie kilkuset metrowe, aby zobaczyć, jak pies reaguje na podróż motocyklem. Jeśli ten etap się uda, powoli możemy wydłużać dystanse pamiętając, że do podróży z psem na motocyklu trzeba się odpowiednio przygotować, robić częste przystanki na potrzeby fizjologiczne psa i na pewno zapewnić mu odpowiednie nawodnienie.

A co w sytuacji, gdy pupil boi się wejść do wnętrza transportera? Warto rozważyć ochronny hełm dla psa.

Kask motocyklowy dla psa

Pies na motorze w kasku? Owszem, widywałyśmy takie zdjęcia w internecie. Czy to bezpieczne? Trudno powiedzieć, ale jeśli zabezpieczymy psu głowę, wyposażymy w gogle (aby inspekty nie wpadły do oczu) i przypniemy go do siebie w sposób nieograniczający naszych ruchów, może to być scenariusz na początek pięknej, wspólnej przygody. Należy wyposażyć pupila w kask – a jest to dość trudne. tego typu akcesoria przypominają raczej zabawki niż bezpieczne hełmy ochronne. Pełno ich na Allegro czy Aliexpress. Radzimy podejść do tematu wybierając możliwie lekki kask, którego wiązanie nie będzie uwierało pupila w szyję. Jednocześnie warto, aby taki kask miał wycięcie na uszy, aby ich nie przygniatał.

Jak bezpiecznie wozić psa lub kota na motorze? Leki na stres

Czyli wiemy już, jak wozić kota na motocyklu, albo psa. Pamiętajmy jednak, że aby przetransportować zwierzę na motocyklu, konieczne jest zabezpieczenie go na czas jazdy motocyklem, np. przed ucieczką czy atakiem paniki. Tutaj oprócz profesjonalnych mocowań i zapięć transportera motocyklowego, potrzebne jest stopniowe przyzwyczajanie zwierzęcia do sytuacji jazdy motocyklem i ewentualne skorzystanie z ziołowych preparatów uspokajających. Ich wybór jest całkiem spory, ale rekomendujemy udać się w tej sprawie do lekarza weterynarii na odpowiednią konsultację. W grę wchodzą tu przecież nie tylko nerwy zwierzęcia, ale także możliwe nudności związane z potencjalną chorobą lokomocyjną.

transporter motocyklowy dla psa

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze