Toyota Verso 2014 – silnik od BMW, nowe kolory i wnętrze

W zeszłym roku Toyota Verso przeszła facelifting, a juz japoński producent ją odświeża. Co się dokładnie zmieni?

W 2013 roku Toyota zaprezentowała zmodernizowanego minivana Verso, opracowanego przez Toyotę wyłącznie na rynek europejski. Od tego momentu za rozwój projektu w całości odpowiada europejski oddział koncernu.

Galeria zdjęć Toyota Verso 2014 kliknij tu.

Dziś Verso uchodzi za praktyczny model rodzinny, oferujący obszerne wnętrze dla siedmiu osób, przy kompaktowych rozmiarach zewnętrznych.

Minivan Toyota Verso w 2014 roku otrzymuje nowy silnik wysokoprężny 1.6  D-4D, kolor nadwozia, wzór felg aluminiowych, wykończenie wnętrza, oraz zmodyfikowany system multimedialny Toyota Touch 2.

Przeczytaj nasze testy modeli Toyota:
test Toyota Priusczytaj tu;
test Toyota Yaris Hybridczytaj tu.
Toyota Verso 2014
fot. Toyota

Nowy silnik 1.6 D-4D
Od 2014 roku pod maską Verso debiutuje nowa jednostka wysokoprężna 1.6 D-4D. Silnik pochodzi z gamy BMW (pisałyśmy o tym tu) i został skonfigurowany z 6-stopniową skrzynią biegów Toyoty. Rozwija moc 112 KM przy 4000 obr./min., oraz maksymalny moment obrotowy 270 Nm w zakresie 1750 – 2250 obr./min. Sprint do setki zajmuje Verso 12,7 sekundy, a prędkość maksymalna osiągana jest przy 185 km/h.

Według producenta zużycie paliwa wynosi teraz średnio 4,5 l/100 km w cyklu mieszanym. Pomaga w tym system Stop & Start, stosowany w Verso po raz pierwszy. Inżynierowie Toyoty opracowali nowe systemy elektronicznego sterowania jednostką, oraz nowe koło dwumasowe, dzięki któremu obniżony został poziom hałasu i drgań.

Obecnie w Polsce Verso jest oferowane z czteroma silnikami do wyboru: wysokoprężnymi 1.6 D-4D (112 KM), 2.0 D-4D (124 KM), oraz benzynowymi 1.6 Valvematic (132 KM) i 1.8 Valvematic (147 KM).

Nowy wygląd
Dwubryłowe nadwozie Verso powstało z połączenia koncepcji Under Priority i Keen Look, czyli dwóch aktualnych tendencji stylistycznych Toyoty. Wraz z face-liftingiem z 2013 roku nabrało więcej wyrazu.

W 2014 roku Verso będzie dostępne z 10 kolorami nadwozia, w tym nowym, brązowym. Pojawia się także nowy wzór felg aluminiowych w rozmiarze 16- i 17-cali.

Toyota Verso 2014
fot. Toyota

We wnętrzu dostępne są nowe wzory i kolory tapicerek materiałowych, zmieniony drążek zmiany biegów, oraz system kontroli ciśnienia kół. Nowością jest także system multimedialny Toyota Touch 2, który zastąpił dotychczasową wersję Toyota Touch. Podobnie jak do tej pory, integruje system audio, obsługę telefonu za pomocą Bluetooth, kamerę cofania, czy nawigację satelitarną. Od tej pory dostępny jest obraz 3D nawigacji, oraz wyższa rozdzielczość wyświetlacza. Podobnie jak w ubiegłym roku, nawigacja będzie oferowana w pakiecie promocyjnym z trzecim rzędem siedzeń za jedyne 990 zł (Pakiet Family).

Sprzedaż Toyoty Verso w Polsce
Toyota Verso jest od lat jednym z najbardziej popularnych minivanów w Polsce. Rok 2013 zakończyła ze sprzedażą 1008 egzemplarzy, co dało jej trzecie miejsce w segmencie. W styczniu 2014 roku jest już liderem rynku, z niemal dwukrotnie wyższą sprzedażą niż drugi Citroen C4 Picasso. Po pierwszym miesiącu sprzedaży w 2014 roku Verso ma ponad 22-procentowy udział w swoim segmencie.

Toyota Verso 2014
fot. Toyota

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze