Toyota GT86 z silnikiem od Ferrari

Sportowa Toyota GT86 to wdzięczna maszyna do zabawy z tuningiem. Jednak ten projekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Zamiast dwulitrowego boksera pod maską pojawił się silnik z Ferrari 458.

Ryan Tureck to człowiek, który miewa szalone pomysły nie tylko na torze do driftu. Wraz z ekipą wsadził pod maskę Toyoty GT86 jednostkę V8 o pojemności 4,5 litra. Nie wiemy, jakim cudem to się udało, ale powstał prawdziwy potwór.

Cały projekt zajął sporo czasu i pieniędzy, ponieważ ten silnik na co dzień pracuje za plecami kierowcy. Konieczna była przebudowa układu przeniesienia napędu oraz wydechu. 

Jednak całość udało się szczęśliwie złożyć, a samochód wyjechał na pierwsze próby. Niestety, Ryan Tureck zapowiedział, że auto nie pojawi się w oficjalnych zawodach driftowych. Na pocieszenie możemy zobaczyć, co potrafi ten pojazd.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

toyota gt 86 z silnikiem 2.0 boxer jest niezłym wariatem na drogach. wiem, bo miałem przyjemność taką poszaleć na torze. świetna sterowność i przyczepność do nawierzchni. jazda to czysta nią to czysta przyjemność.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Toyota GT86 o pojemności 4,5 litra robi wrażenie. Powinni zacząć robić więcej sportowych aut, bo trochę ich brakuje w rodzinie Toyoty.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze