Daria Mikólska

Toyota GR Corolla zadebiutowała przed premierą. Wyciekły pierwsze zdjęcia!

Toyota GR Corolla to nowy członek sportowej rodziny rodem z Japonii. Znamy już pierwsze szczegóły przed premierą.

Plotki na temat tego modelu krążą już od kilku tygodni, ale w końcu wszystko jest już jasne. Toyota GR Corolla zadebiutuje oficjalnie dopiero jutro. Na amerykańskiej stronie pojawiło się kilka informacji o modelu jeszcze przed odsłonięciem.

Toyota GR Corolla dołącza do sportowej rodziny Toyoty, tuż obok modelu GR Yaris i GR Supra. Japońska odpowiedź na Volkswagena Golfa R ma napęd na cztery koła, co potwierdza znaczek „GR Four” na tylnej klapie.

Toyota GR Corolla
Toyota GR Corolla

Pod maską nowego modelu będzie pracować silnik o pojemności 1,6-litra znany z modelu GR Yaris. Z trzech turbodoładowanych cylindrów udało się wydobyć oszałamiającą moc 304 KM, a do tego 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Zobacz: Toyota GR Yaris na sterydach. 500 KM mocy, a tylko 3 cylindry

Całość będzie przekazywana na wszystkie koła. Kierowca będzie miał do wyboru trzy tryby jazdy: Normal, Sport, Track. Przy wyborze ostatniego, nawet 70 proc. momentu obrotowego może trafić na tylną oś.

Toyota GR Corolla
Toyota GR Corolla

Sportowa Toyota GR Corolla, podobnie jak jej mniejszy brat – GR Yaris – różni się od „zwykłej” wersji. Auto jest mocno poszerzone, pojawiły się duże wloty powietrza, a tyłu zamontowano wydatny spojler. Gdy spojrzymy niżej, to zauważymy trzy końcówki wydechu. W sieci pojawił się już film prezentujący dźwięk wydobywający się z układu wydechowego. [Aktualizacja – Toyota USA ukryła udostępniony film na kanale YouTube]

Więcej informacji na temat modelu, a także dostępności i ceny dowiemy się jutro – po oficjalnej premierze modelu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze