Toyota C-HR w Polsce - znamy ceny

Toyota C-HR w Polsce - znamy ceny

02 września 2016
2
Japoński producent wprowadza na rynek nowego crossovera o nazwie C-HR. Samochód zadebiutował kilka dni temu w salonach, a tymczasem producent opublikował cennik.

C-HR to jeden z najważniejszych modeli w gamie Toyoty. Po raz pierwszy Toyota wprowadza na rynek samochód, który praktycznie nie różni się od wersji koncepcyjnej. Jest to zasługa szefa koncernu, Akio Toyody, który nakazał stylistom i inżynierom kierować się pełną swobodą w tworzeniu. Efektem tych prac jest futurystycznie wyglądający samochód, którego linie nadwozia opracowało studio Calty Design z Kalifornii. 

Crossover powstał na płycie podłogowej TNGA, którą wcześniej wykorzystano do budowy modelu Prius.  Kompaktowy crossover Toyoty jest pozycjonowany pomiędzy modelami Auris kombi a RAV4.

Na polskim rynku auto będzie dostępne w dwóch wersjach. Podstawowa to silnik benzynowy 1,2 turbo o mocy 116 KM i maksymalnym momencie obrotowym 185 Nm. Ten niewielki silnik pod maską zużywa średnio 5,7 l/100 km.
Drugi wariant to wersja hybrydowa, która ma pod maską technologie z modelu Prius. Auto rozwija 122 KM maksymalnej mocy, a jego średnie zużycie wynosi zaledwie 3,7 l/100 km.

Za podstawową wersję Toyoty C-HR trzeba będzie zapłacić w Polsce co najmniej 79 900 zł. Wersja hybrydowa będzie droższa. Trzeba będzie za nią zapłacić co najmniej 104 900 zł. Polski oddział Toyoty przewiduje, że to właśnie ta wersja będzie popularniejsza. 

Komentarze

indor
02 września 2016 18:27
sądzę, że ten model będzie miał wzięcie szczególnie w hybrydowej wersji. wygląd ma super nie ma co narzekać. a cena wydaje się nie być wygórowana.
luki
03 września 2016 12:48
cena ja cena, nikomu się nie dogodzi a najlepiej żeby za free rozdawali. moim zdaniem to dobra cena jak za c-hr. nie ma co się dziwić, że jest taka. c-hr to crossover i to w hybrydzie.