Quantcast
Daria Mikólska

Elektryczna Toyota bZ4X. Znamy polskie ceny

Toyota bZ4X lada moment pojawi się w polskich salonach. Importer ujawnił właśnie cennik modelu. Ceny startują od 206 990 zł.

Toyota bZ4X już niebawem pojawi się w europejskich salonach. Pierwszy, elektryczny model tej marki otwiera nową gamę oznaczoną kodem bZ. Polski importer opublikował właśnie cennik.

Toyota bZ4X to zupełna nowość w ofercie japońskiej marki. Jest to pierwszy zaprojektowany od podstaw samochód elektryczny tej marki. Konstrukcję oparto na platformie eTNGA – specjalnie zmodyfikowanej na potrzeby samochodów zasilanych akumulatorami, które stanowią integralną cześć podwozia.

Umieszczone pod podłogą pozwalają zachować niski środek ciężkości oraz balans masy pomiędzy osiami. Nie ograniczają też przestrzeni bagażowej wynoszącej w tym przypadku 452 litry.

Zobacz: Toyota bZ4X – więcej informacji

Auto będzie dostępne w dwóch wersjach napędowych: na przednie koła oraz na obie osie. W wersji z napędem na jedną oś maksymalna moc silnika wynosi 204 KM (265 Nm). Producent podaje, że zasięg wyniesie 516 km, a średnie zużycie prądu to 14,3 kWh/100 km.

Wersja wyposażona w dwa silniki oferuje nieznacznie wyższą moc – 217 KM (336 Nm). Zasięg podawany przez producenta wynosi 470 km, a średnie zużycie energii 15,8 kWh/100 km.

Pojemność akumulatora trakcyjnego wynosi 71,4 kWh. Specjalny system ogrzewania i chłodzenia dba o utrzymanie optymalnej temperatury. Gwarancja fabryczna na akumulatory obejmuje 8 lat z limitem 160 000 km. Toyota zapewnia trwałość baterii na poziomie 70 procent po 10 latach użytkowania z przebiegiem wynoszącym milion kilometrów.

Toyota bZ4X – polski cennik

Podstawowa wersja wyposażenia Comfort z napędem 2WD kosztuje od 206 900 zł – cena wzrosła o 5 tys. zł w ciągu kilku tygodni. W cenniku są dostępne cztery wersje wyposażenia: Comfort, Prestige, Executive, Premiere Edition.

Wersja z napędem 4WD (XMODE) jest dostępna od poziomu wyposażenia Prestige – kosztuje od 231 900 zł. Z okazji premiery wprowadzono również limitowaną wersję Premiere Edition w cenie od 268 900 zł.

Oprócz samochodu klienci mogą wyposażyć się w ładowarkę Wallbox Home za 3500 zł lub Wallbox Connected w cenie 6500 zł.

Pierwsze egzemplarze elektrycznej Toyoty trafią do klientów latem tego roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze