Daria Mikólska

Tom Hanks sprzedał „Malucha”. Fiat 126p jest warty fortunę!

Słynny „Maluch” został zlicytowany w słusznym celu. Biały Fiat 126p osiągnął zawrotną kwotę 83 500 dolarów na aukcji charytatywnej.

Słynny Fiat 126p podarowany znanemu aktorowi znów pomógł potrzebującym. Najsłynniejszy „Maluch” na świecie trafił na aukcję i został sprzedany za zawrotną kwotę 83 500 dolarów.

Historia tego samochodu rozpoczęła się w 2017 roku, gdy tom Hanks kręcił film w Budapeszcie. Zrobił sobie wtedy zdjęcie przy stojącym na ulicy Fiacie 126p. Zdjęcie szybko obiegło świat i trafiło do Polski. Mieszkańcy Bielska-Białej, gdzie produkowano ten model, szybko zorganizowali specjalną akcję.

Po paru tygodniach znaleziono egzemplarz z pierwszych lat produkcji, a hojni sponsorzy tacy jak Rafał Sonik, BB Oldtimer Garage i Carlex Design zasponsorowali restaurację auta.

Przy okazji zorganizowano zbiórkę na rzecz wsparcia Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Do tej charytatywnej akcji włączył się finansowo nawet sam Hanks.

Fiat 126p
Fiat 126p Toma Hanksa

Fiat 126p – wersja specjalna

Auto zostało doprowadzone do stanu fabrycznego, a do tego otrzymało bardzo oryginalny wygląd i wyposażenie. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć wielu akcentów i smaczków nawiązujących do Polski oraz filmu, w którym grał Tom Hanks.

Na zegarach wyskalowanych w milach na godzinę pojawiła się dedykacja oraz cytat z „Forresta Gumpa”. We wnętrzu pojawiły się też elementy związane z maszynami do pisania, które aktor kolekcjonuje.

Samochód został wysłany do USA, gdzie podczas uroczystego przekazania kluczyki wręczyła Monika Jaskólska, organizatorka całej akcji.

Zobacz: Fiat 126p Toma Hanksa wystawiony na sprzedaż.

Po kilku latach samochód w stanie idealnym, po regularnym serwisie, z przebiegiem niespełna 300 mil trafił na aukcję. Dochód ze sprzedaży zasilił konto fundacji Hidden Heroes pomagającej rodzinom weteranów wojennych. Auto wylicytowano za kwotę 83 500 dolarów, co w przeliczeniu daje prawie 360 tysięcy złotych.

Nie dość, że jest to najsłynniejszy „Maluch” na świecie, to teraz jest dodatkowo najdroższy, czyniąc przy okazji wiele dobra.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze