Karolina Chojnacka

To najbardziej pracowity rok dla kierowców samochodów dostawczych: „Gorący, świąteczny okres dopiero przed nami. Będziemy pracować nawet w Boże Narodzenie”

Z powodu pandemii koronawirusa nastąpił znaczny wzrost liczby zakupów online, co spowodowało dużo większe obciążenie społeczności kierowców furgonetek i dostawców niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Badania przeprowadzone przez Mercedes-Benz Vans w Wielkiej Brytanii pokazują, że przy większej presji na dostawy, prawie połowa (45%) kierowców samochodów dostawczych twierdzi, że rok 2020 był jednym z najbardziej pracowitych lat w ich karierze, a 16% z nich określiło rok 2020 jako najbardziej zapracowany w historii.

Nie jest zatem zaskoczeniem, że połowa kierowców samochodów dostawczych czuła się w tym roku zmęczona, chociaż ponad jedna trzecia uważa, że ​​dobrze poradziła sobie w tym w ruchliwym okresie – wynika z najnowszych badań Barometru Biznesu Mercedes-Benz Vans.

Mercedes-Benz Sprinter

Przeczytaj też: Mercedes-Benz Vans pokazuje nowego Sprintera

37% kierowców samochodów dostawczych stwierdziło, że nauczyło się w tym roku bardzo ciężko pracować, a 31% udowodniło sobie, że dobrze potrafią pracować pod presją. Jedna trzecia (33%) dopiero w tym roku dowiedziała się, ile osób na nich polega.

Ciężka praca i zaangażowanie społeczności furgonetek nie obywa się jednak bez wyrzeczeń. Dwie trzecie ankietowanych stwierdziło, że będą pracować przez cały okres świąteczny, a 56% planuje pracować w sam dzień Bożego Narodzenia.

Przeczytaj też: Silne kobiety, które inspirują. Mercedes wspiera je już od 5 lat

Według Barometru Biznesu Mercedes-Benz Vans, który monitoruje opinie ponad 2000 osób w społeczności furgonetek, 50%  z nich twierdzi, że utrzymanie rodziny jest głównym powodem, dla którego tak ciężko pracowali w tym roku, a 28% twierdzi, że jest zmotywowanych do ciężkiej pracy w okresie świątecznym, ponieważ czują, że ludzie polegają na nich i dzięki nim mogą cieszyć się świętami Bożego Narodzenia, a nieco ponad jedna czwarta (26%) twierdzi, że dzieje się tak, ponieważ ludzie są im bardzo wdzięczni.

Steve Bridge, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Vans UK, powiedział:

Społeczność furgonetek odgrywa kluczową rolę w okresie świątecznym, ponieważ tak wielu z nas polega na nich, jeśli chodzi o dostawy i podtrzymywanie ducha Świąt Bożego Narodzenia, ale biorąc pod uwagę bezprecedensowy poziom popytu i wpływ, jaki wywarł na ich zmęczenie i samopoczucie, kierowcy będą musieli mocno się sprężyć, aby kontynuować udaną jazdę. Fakt, że tak wielu z nich pracuje tak ciężko, aby zapewnić wszystkim udane Święta Bożego Narodzenia, sprawia, że stają się prawdziwymi bohaterami społeczności vanów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze