To koniec widowiskowych wypadków na „zakręcie mistrzów”? Urzędnicy powiedzieli „dość”

Regularnie do sieci trafiają nagrania z jednego z zakrętów na Drogowej Trasie Średnicowej, na którym dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Miejscowi urzędnicy chcą wreszcie problem rozwiązać.

Od czasu do czasu nagrania z tego miejsca pojawiają się i w naszym serwisie. Źródło problemu to dość ostre poprowadzenie łuku oraz jego długość. Można odnieść wrażenie, że niektórzy kierujący są, mniej więcej w jego połowie, zaskoczeni, że droga wciąż się nie prostuje. Stąd wypadają z niej nie tylko osoby poruszające się w dół, ale także jadące w przeciwnym kierunku pod górę.

Takiego wypadku na „zakręcie mistrzów” jeszcze nie było. Aż silnik wyleciał!

Problem znany jest od lat, ale poza ustawieniem ograniczenia prędkości, nie można było zrobić wiele więcej. Radni z Rudy Śląskiej od 2017 roku starali się o ustawienie fotoradaru w tym miejscu, ale Główny Inspektorat Transportu Drogowego miał cały czas odpowiadać, że dostrzega potrzebę instalacji w tym miejscu fotoradaru, ale nigdy nie ma na niego pieniędzy.

Kolizja na „zakręcie mistrzów” z zupełnie nowej perspektywy

Urzędnicy postanowili wziąć więc sprawy w swoje ręce. Jak przekazał serwisowi rudaslaska.pl wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer, fotoradar zostanie sfinansowany z budżetu miejskiego. Urządzenie ma zacząć działać jeszcze w tym roku.

Komentarze:

Krzysiek - 11 października 2021

Trochę im (Urzędasom) zajęło czasu pójście po rozum i w końcu coś zrobią.
Polskie myślenie mnie rozwala:
– ludzie tracą tam życie lub stają się kalekami do końca życia i po kilku latach widowiska w końcu coś zaczyna się w tej sprawie dziać.

Ludzie są idiotami, że szybko jeżdżą, ale widać, że urzędnicy to ta sama kategoria idiotów, że po tylu latach, tylu wypadkach dopiero teraz się zdecydowali postawić fotoradar.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze