Ewa Kania

To co przewoził, mogło zabić 100 tys. osób! Wpadł, bo popełnił drobne wykroczenie

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której przestępca sam zwraca na siebie uwagę policji. Lecz jest to jedno z bardziej spektakularnych takich zatrzymań.

Słyszeliśmy o wielu przypadkach, w których pijani kierowcy, poszukiwani przestępcy i tym podobne osoby, same podkładały się policji w banalny sposób. Ktoś nie zapiął pasów bezpieczeństwa, ktoś inny nieznacznie przekroczył prędkość. Tu sytuacja była podobna.

Przewoził śmiercionośny ładunek, ale zapomniał o światłach

Zdarzenie miało miejsce w Palm Coast na Florydzie, a wszystko zaczęło się od tego, że policjanci zauważyli samochód jadący bez włączonych świateł. Drobne wykroczenie i mogłoby skończyć się nawet na pouczeniu. Lecz kiedy kierowca zatrzymał auto i opuścił szybę, funkcjonariusze poczuli zapach marihuany.

Kierujący 52-latek tłumaczył, że rzeczywiście palił marihuanę, ale używa jej w celach medycznych i ma na to stosowne zezwolenie. Niestety dokument który okazał, stracił swoją ważność. Policjanci przystąpili więc do przeszukania i odnaleźli 533 gramy marihuany oraz 219 gramów fentanylu.

Zatrzymany ma już pokaźną kartotekę

Po sprawdzeniu zatrzymanego w policyjnych systemach, okazało się, że ma on znacznie więcej na sumieniu. Jest on poszukiwany za złamanie zasad warunkowego zwolnienia z więzienia, gdzie trafił za posiadanie kokainy. Ponadto nie płaci alimentów.

Kiedy pojazd uprzywilejowany ma pierwszeństwo? Dla większości kierowców to wielkie zaskoczenie

Szeryf hrabstwa Flagler tak skomentował całą sytuację, podkreślając jak niebezpieczną substancję udało się przechwycić:

Czasami małe rzeczy prowadzą do rzeczy dużych. W tym przypadku przechwyciliśmy ilość fentanylu wystarczającą do zabicia ponad 100 tys. osób lub całych miast Palm Coast. Flagler Beach oraz Bunnell razem wziętych. Ponadto na zatrzymanym ciążą nakazy aresztowania w dwóch hrabstwach, za złamanie zasad warunkowego zwolnienia z więzienia.

Fentanyl jest silnym środkiem przeciwbólowym, używanym jako narkotyk zamiast heroiny. Jest mocno uzależniający, a stosowanie go znacznie częściej prowadzi do zgonu, niż w przypadku innych podobnych narkotyków.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze