„The Soul Within” – Porsche przygotowało filmy o ludziach z pasją

W sześciu filmach – każdy trwa około 20 minut – Porsche przedstawia sylwetki ludzi pełnych energii i inspiracji. Nowa seria nosi tytuł „The Soul Within” (w wolnym tłumaczeniu „Z duszą”) i od kilku dni można ją oglądać na YouTubie.

Jej bohaterowie działają głównie w kreatywnym, artystycznym środowisku. Każdy zajmuje się czymś zupełnie innym, ale wszyscy mają jedną wspólną cechę: w to, co robią, angażują się całym sercem i całą duszą. Nie ma tu odwołań do marki Porsche, a na zdjęciach nie widać aut. Producent sportowych samochodów kładzie w ten sposób nacisk na kierowaniu komunikacji marketingowej do swojej grupy docelowej w sposób autentyczny i istotny wizualnie.

Zobacz: TOP 10 filmów motoryzacyjnych na Netflixie

„The Soul Within” - Porsche przygotowało filmy o ludziach z pasją

Jednym z bohaterów serii jest Stéphane Ashpool, paryski projektant mody, który pod marką Pigalle oferuje ubrania w codziennym i ekskluzywnym stylu.

W innym odcinku artystka graffiti Christina Angelina z Los Angeles opisuje, jak angażuje się duchowo w malowanie natryskowe – czyli czynność, która jest wymagająca także fizycznie. W kolejnych odcinkach wystąpili japońska didżejka Hito oraz Lino DiSalvo, reżyser filmów animowanych, który w zeszłym roku wyprodukował „Playmobil. Film”. Jest też opowieść o kanadyjskich przedsiębiorcach – Kaeli Robinsong i Jason Sussman wyjaśniają, jak w zgodzie ze sobą rozwijają własny biznesowy model, od pierwszego foodtrucka na wyspie Vancouver po szereg restauracji. Do grona bohaterów nowej serii należy również niemiecki biznesmen Julius Dittmann, syn pioniera sceny deskorolkowej Titusa Dittmanna, a obecnie dyrektor zarządzający własnej marki Titus.

Sprawdź: Seriale i programy motoryzacyjne na Netflixie – nasze TOP 5

„The Soul Within” - Porsche przygotowało filmy o ludziach z pasją

Za produkcję wideoserii odpowiada Petrolicious. Porsche korzysta tu z medialnej współpracy z internetowym i papierowym wydaniem magazynu „VICE”, jednym ze swoich kanałów dystrybucji. Oznacza to, że oprócz kanału Porsche na YouTubie filmy będą publikowane i reklamowane również za pośrednictwem wspólnego centrum online. Producent sportowych samochodów intensywnie korzysta z motywu duszy jako tematu swojej komunikacji od czasu premiery Taycan. Motto „Z iskrą w duszy” podkreśla fakt, że ten w pełni elektryczny model ucieleśnia wszystkie typowe cechy Porsche.

„The Soul Within” - Porsche przygotowało filmy o ludziach z pasją

Najnowsze

Wiosna sprzyja wypadkom. Powód? Nadmierna pewność siebie!

Wiosenna aura może osłabiać czujność kierowców. Choć przy dobrych warunkach atmosferycznych nic dodatkowo nie ogranicza widoczności i zmniejsza się ryzyko wpadnięcia w poślizg, kierowców gubi nadmierna pewność siebie. W zeszłym roku aż 20 281 wypadków zdarzyło się przy dobrej pogodzie.

Z deszczem, śniegiem czy mgłą wiąże się wiele niebezpieczeństw dla kierowców. Paradoksalnie jednak to właśnie przy dobrych warunkach atmosferycznych policja co roku odnotowuje najwięcej wypadków. Przy dobrej pogodzie kierowcy jeżdżą szybciej i mają skłonność do brawury, co często powoduje dużo poważniejsze skutki zdarzeń drogowych. W zeszłym roku było ich aż 20 281. Zginęło 1871 osób, a 23 583 odniosło obrażenia.

Zobacz: Koronawirus opustoszył drogi. Niektórzy myślą, że są na torze wyścigowym

Zawsze uczulamy kierowców na to, że w trudnych warunkach atmosferycznych trzeba zachować szczególną ostrożność. Nie oznacza to jednak, że przy ładnej pogodzie możemy sobie pozwolić na nieuwagę czy wyższą prędkość. Niestety, większy komfort jazdy osłabia czujność kierowców, a przecież podczas prowadzenia auta niezbędna jest maksymalna koncentracja. Trzeba też pamiętać, że przy wyższej prędkości poważniejsze są konsekwencje ewentualnego wypadku – mówi Adam Knietowski, dyrektor Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault. Przesilenie wiosenne i zmiana rytmu dobowego to kolejne czynniki wpływające na nasze samopoczucie, zatem należy wziąć je pod uwagę podczas prowadzenia samochodu. Przecenianie warunków drogowych i obniżenie uwagi to nadal jedne z najczęstszych czynników pośrednich przyczyniających się do poważnych zdarzeń drogowych – dodaje.

Słoneczna aura niesie ze sobą jeszcze jedno zagrożenie – promienie słońca mogą oślepić kierowcę. Tymczasem już kilka sekund bez obserwowania drogi przed nami zwiększa ryzyko niebezpiecznej sytuacji. W 2019 r. przy oślepiającym słońcu miało miejsce 679 wypadków. 

Aby uchronić się przed chwilowym oślepieniem czy zmęczeniem oczu powinniśmy w czasie jazdy nosić okulary przeciwsłoneczne. Należy zwrócić uwagę na to, czy szkła zostały wyposażone w filtry dobrej jakości. Z tego powodu najlepiej zakupić je w profesjonalnym salonie optycznym  – mówią trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault.

 

Najnowsze

Bridgestone wznawia pracę w zakładach produkcyjnych. Fabryki w Polsce cały czas funkcjonują

Bridgestone EMIA ogłosił dzisiaj, że w odpowiedzi na sytuację biznesową i zapotrzebowanie klientów, poszczególne fabryki w sieci produkcyjnej będą powoli wznawiać pracę.

Od dzisiaj produkcję wznowią wszystkie zakłady w Hiszpanii (Burgos, Bilbao i Puente San Miguel) i Rosji (Uljanowsk). Zgodnie z oczekiwaniami, zakład produkujący opony do aut osobowych w Bari (Włochy) i fabryka produktów do bieżnikowania opon w belgijskim Lanklaar zostaną otwarte jeszcze tym miesiącu. Fabryki w Indiach, RPA i Francji pozostaną na razie zamknięte. 

Przeczytaj także: Spuszczamy z powietrzem z opon 2,8 miliarda euro!

Fabryki w Polsce (w Poznaniu i Stargardzie) oraz na Węgrzech (Tatabanya) przez cały czas funkcjonują, ale zmniejszono ich moce wytwórcze. 

Naszym priorytetem pozostaje niezmiennie troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Dlatego też Bridgestone wprowadza odpowiednie środki bezpieczeństwa zgodne z procedurami w zakresie zapobiegania zagrożeniom w miejscu pracy, a także ściśle przestrzega wskazówek i zaleceń organów opieki zdrowotnej we wszystkich zakładach. Co więcej, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, przed planowanym wznowieniem lub zwiększeniem skali produkcji, w poszczególnych lokalizacjach wprowadzono także szczegółowe procedury i listy kontrolne.

Zobacz: Bridgestone dla chorych dzieci

Plany wznowienia działania zakładów to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie, jakie zaobserwowano w kilku segmentach rynku, na których działa Bridgestone EMIA, w tym w obszarze opon dla producentów aut osobowych i ciężarowych. Te segmenty mniej dotkliwie ucierpiały na skutek spowolnienia gospodarki. Bridgestone EMIA ściśle współpracuje ze swoimi klientami i dostawcami, aby zagwarantować odpowiednią dostępność produktów, a także stale monitoruje zmieniający się popyt. 

Najnowsze

Volkswagen przekaże milion euro dla uchodźców w Syrii, Turcji i Grecji

Pomoc zostanie przekazana niemieckiemu Czerwonemu Krzyżowi, który wraz z narodowymi oddziałami Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca dostarczy ją potrzebującym.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych natychmiastowej pomocy potrzebują prawie trzy miliony ludzi w północno-zachodniej Syrii. W Turcji przebywa w tej chwili około 3,8 miliona uchodźców. Jednocześnie na granicy grecko-tureckiej oraz na wyspach greckich dziesiątki tysięcy ludzi wraz z rodzinami jest narażonych na życie w nieludzkich warunkach socjalnych i zdrowotnych. Teraz dochodzi do tego zagrożenie spowodowane pandemią koronawirusa. 

Środki przekazane przez koncern Volkswagen zostaną wykorzystane na zakup, transport i dystrybucję niezbędnego wyposażenia oraz żywności, a także na pomoc medyczną i socjalną. Sfinansowane z nich zostaną też wyposażenie, szkolenia i zaopatrzenie wolontariuszy działających w lokalnych strukturach Czerwonego Krzyża i innych organizacji.

Przeczytaj również: Volkswagen produkuje osłony chroniące twarz techniką druku 3D

W ramach pomocy podczas panującej pandemii koronawirusa Volkswagen przekazał już bezpłatnie publicznej służbie zdrowia setki tysięcy masek ochronnych. Za kwotę 40 milionów euro na potrzeby praktyk lekarskich i klinik w Niemczech zakupiono w Chinach i przetransportowano do kraju materiały medyczne, jak maski czy odzież ochronna. Koncern rozpoczął też produkcję masek ochronnych w technologii druku 3D z przeznaczeniem dla hiszpańskiej służby zdrowia. Poza tym do wspierania służby zdrowia w pozyskiwaniu wyposażenia i środków medycznych Volkswagen wykorzystuje swoją międzynarodową sieć dostawców i sieć logistyczną. Volkswagen Group Polska wspiera organizacje charytatywne użyczając flotę samochodów, które pomagają dostarczać posiłki potrzebującym, w szczególności osobom starszym.

Najnowsze

Chciał zawrócić na autostradzie, korzystając z kładki dla pieszych

Myślicie, że u nas kierowcy potrafią zdrowo kombinować na autostradach? Kierujący na tym nagraniu dopiero wykazał się wyjątkową „inwencją”.

Co zrobić w sytuacji, kiedy przegapisz zjazd z autostrady? To proste – trzeba jechać do kolejnego i albo zawrócić, albo dotrzeć do celu korzystając z dróg lokalnych. Nie brakuje niestety kombinatorów, którzy uważają, że mogą wycofać na autostradzie, albo pojechać pod prąd pasem awaryjnym.

Tir jechał pod prąd drogą ekspresową

Chiński kierowca na poniższym nagraniu nie był aż tak nierozsądny. Wpadł co prawda na pomysł zawrócenia wcześniej, niż na kolejnym zjeździe, ale wykorzystał do tego kładkę dla pieszych. Sprawę miał o tyle ułatwioną, że jechał Suzuki Jimny, którego możliwości offroadowe i niewielkie rozmiary pozwoliły mu wspiąć się po stromych schodach bez problemu.

Tego jeszcze nie grali – Matiz zawraca na wjeździe na drogę ekspresową

Później pojawił się problem z wjechaniem na samą kładkę. Wygląda na to, że było zbyt ciasno, żeby Jimny mogło na nią wmanewrować. Co mogło uratować „pomysłowego” kierowcę, ponieważ udźwig kładki wynosi 1000 kg, a więc nieco mniej, niż bazowe Jimny bez kierowcy. Cała sprawa zakończyła się mandatem o równowartości około 116 zł i punktami karnymi.

Najnowsze