Karolina Chojnacka

„The Grand Tour: A Massive Hunt” nie powstałoby, gdyby nie jeden samochód… zgadniecie jaki?

„The Grand Tour”, którego gospodarzami są Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, to jeden z najpopularniejszych programów motoryzacyjnych na świecie.

Najnowszy odcinek zatytułowany „The Grand Tour: A Massive Hunt”, to długo oczekiwany dodatek do czwartego sezonu, który można oglądać wyłącznie na Amazon Prime Video. Podróżując po niezwykle wymagających drogach na Madagaskarze, zespół produkcyjny „The Grand Tour” wybrał samochód Polaris RZR, aby pomagał im za kulisami w pokonywaniu przeszkód, jakie napotykają po drodze.

„The Grand Tour: A Massive Hunt” pokazuje jak Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May udają się w podróż w poszukiwaniu prawdziwego pirackiego skarbu. Trójka przyjaciół jedzie na Madagaskar i udaje się na Route Nationale 5, 240-kilometrowy odcinek drogi biegnącej wzdłuż Oceanu Indyjskiego, który jest prawdopodobnie jedną z najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie.

Przeczytaj też: Jeremy Clarkson wybrał najgorsze samochody!

Aby pokonywać wymagającą i niepokojącą trasę, zespół Grand Tour potrzebował pojazdu, któremu mógłby zaufać na wypadek, gdyby znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Musiał także z łatwością pokonywać przeszkody, aby ekipa mogła bezpiecznie transportować delikatny sprzęt fotograficzny z punktu A do punktu B. Pojazdem, który spełnił wszystkie te wymagania okazał się Polaris RZR XP 4 1000.

Phil Churchward, dyrektor serii The Grand Tour, powiedział:

Route Nationale 5 jest najtrudniejszą drogą, po której kiedykolwiek jeździłem. Co więcej, poza tym, że jest niewiarygodnie wyboista, jest również momentami bardzo wąska. Nie jest to najłatwiejsze miejsce do sfilmowania programu telewizyjnego. Szybko zdaliśmy sobie z ekipą sprawę, że zwykły 4X4 nie zadziała. Wybraliśmy więc Polaris RZR, by nas wspierał w trudnych chwilach. Nie tylko jeździł po nierównościach, wspinał się po każdym nachyleniu i brodził przez stale zalane obszary, ale był też w stanie przewieźć niezwykle delikatny, warty 20 000 funtów sprzęt fotograficzny.

The Grand Tour: A Massive Hunt

Przeczytaj też: Polaris przejmuje fabrykę motocykli elektrycznych Brammo

Wyposażony w dach z tworzywa sztucznego, przednią szybę, listwy oświetleniowe LED i zabezpieczone skrzynie ładunkowe, RZR to wyjątkowy pojazd, na którym zespół mógł polegać. Dystrybutor Polaris na Madagaskarze, firma CT Motors, przygotował pojazd ze wszystkimi dodatkowymi częściami i modyfikacjami, aby był gotowy do podjęcia trudnej trasy.

Odcinek specjalny „The Grand Tour: A Massive Hunt” jest już dostępny do obejrzenia w Amazon Prime Video.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze