Tesla wyprodukuje najtańszy elektryczny samochód świata? Elon Musk zapowiada rewolucję

Elon Musk właśnie zapowiedział, że planuje wyprodukowanie najtańszego samochodu elektrycznego na świecie. Cena ma być zaskakująco niska i przyczyni się do rewolucji na rynku dostępnych "elektryków". Kiedy zobaczymy pierwsze projekty samochodu?

Elon Musk uznawany jest za rekina biznesu na rynku samochodów elektrycznych i chociaż do tej pory na jego luksusowe samochody było stać tylko nielicznych to już niedługo może się to zmienić. Musk kieruje swój nowy pomysł stworzenia najtańszego samochodu elektrycznego do mniej zamożnych klientów, którzy chcą się cieszyć logo Tesli na masce. 

Na konferencji prasowej Elon Musk zapowiedział produkcję najtańszego modelu w ofercie na najbliższe kilka lat. Cena podobno ma nie przekroczyć „magicznej” granicy 100 tysięcy złotych. 

Zobacz: Tesla wbiła się w przewróconą ciężarówkę. Wina sławnego autopilota?

Taka cena będzie możliwa, dzięki nowoczesnym bateriom, które w pierwszej fazie pojawią się w super szybkim Roadsterze, a następnie w ciężarówkach Semi. Na początku musi powstać odpowiednia, solidna bateria, która następnie zostanie dopracowana tak, aby się mniej nagrzewała. W następnym kroku będzie odbywał się projekt nowego pojazdu, by finalnie rozpocząć produkcję.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najtańszy model w ofercie wyjedzie na ulice już za około 6-7 lat. Jest na co czekać?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

6-7 lat to daleka perspektywa. Do tego czasu tak sobie marzę, model 3 będzie niewiele droższy za sprawą tańszej produkcji

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Może mu właśnie chodzi o model 3 tylko w nowej wersji. U Muska nieraz trzeba czytać między wersami. Wyobraź sobie jaki bum na auta tesli by był gdyby nowy model 3 po lifcie kosztowały poniżej 100tys.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze