Karolina Chojnacka

Tesla Model S Plaid kontra Rimac Nevera, czyli wyścig, na który wszyscy czekali

Oto elektryczny pojedynek na szczycie. Na ten pokaz elektryzującej siły czekali chyba wszyscy, z wyjątkiem Elona Muska... Czy mocarny Rimac Nevera okaże się szybszy niż Tesla Model S Plaid?

Tesla Model S Plaid w ciągu kilku miesięcy zyskała reputację samochodu, którego nie da się pokonać w wyścigu na ćwierć mili.

Kiedy weteran wyścigów drag Brooks Weisblat, właściciel najnowszej Tesli Model S Plaid dostał zaproszenie do zmierzenia się w wyścigu na ćwierć mili z obłędnym elektrykiem, jakim jest Rimac Nevera, nie mógł odmówić.

Rimac to nie jest zwykły hipersamochód. To elektryczny hipersamochód GT. Cztery silniki elektryczne (po jednym na każde koło) generują łącznie 1914 KM mocy i 2360 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwala rozpędzać się elektrykowi od 0 do 100 km/h w 1,85 sekundy. Pokonanie ¼ mili ze startu zajmuje Neverze 8,6 sekundy, a sprint od 0 do 300 km/h trwa tylko o 0,7 sekundy dłużej. Jego prędkość maksymalna to 412 km/h.

Czy Tesla z mocą 1020 KM jest w stanie zagrozić Rimacowi Neverze? Odpowiedź na to pytanie poznacie oglądając poniższe wideo:

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze