Rimac Nevera za 10 mln zł szaleje w błocie! Kto tak potraktował elektryczny hipersamochód?

W internecie znaleźć można filmiki, na których anonimowe osoby szaleją wyjątkowo drogimi i często rzadkimi samochodami, po polnych drogach, łąkach i tym podobnych miejscach. Ta sytuacja była kompletnie inna.

Rimac Nevera to nowy model chorwackiej firmy, która zasłynęła tworzeniem elektrycznych hipersamochodów o obłędnych osiągach. W tym przypadku mówimy o mocy 1914 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 2360 Nm, które pozwalają osiągnąć 100 km/h w 2 sekundy, a 300 km/h w 8,6 s. Cena tego auta to w przeliczeniu niecałe 10 mln zł.

Rimac Nevera – elektryczny hipersamochód o mocy 1914 KM!

Kto więc zdecydował się wziąć pojazd tak niezwykły i tak piekielnie drogi, a następnie ryzykować poważne uszkodzenie go na bezdrożach? Cóż… zrobił to niejaki Mate Rimac – założyciel firmy. Nie był to jednak kaprys faceta, któremu „wszystko wolno”… to znaczy może i kaprys, ale mający swoje praktyczne podstawy.

Nowy producent supersamochodów – dwie marki połączyły silne, sportowe geny. Znamy nazwę!

Jak zapewne wiecie, podczas tworzenia nowego samochodu, konieczne jest stworzenie prototypów, pozwalających na dokładne przetestowanie pojazdu w realnych warunkach drogowych. Rimac zbudował 16 takich aut, ale to prezentowane na wideo, jest wyjątkowe. To pierwszy egzemplarz wykonany w stu procentach tak, jak produkowane będą auta trafiające do klientów. Samochód był więc wykorzystywany do działań promocyjnych – brał udział w eventach, jeździli nim dziennikarze, inwestorzy i inne osoby, przed którymi firma chciała pochwalić się swoim najnowszym dziełem.

Arrinera Hussarya przechodzi do historii. To koniec marzeń o polskim supersamochodzie

Trwało to osiem miesięcy, po których przyszedł czas na koniec historii tego egzemplarza. Tak jak inne auta przedprodukcyjne, zostanie wykorzystany do crash testu, wymaganego dla uzyskania homologacji. Zanim to jednak nastąpi, Mate Rimac zdecydował się poszaleć trochę za jego kierownicą i zrobić coś, czego ani on, ani chyba żaden właściciel Nevery, normalnie by nie zrobił.

Komentarze:

jan - 26 listopada 2021

po godzinnej jeździe, 8 godzinne ładowanie?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze