Tesla Model S jako amfibia

Wjazd samochodem do tunelu pełnego wody nie jest najlepszym pomysłem. Chyba, że jesteśmy w Kazachstanie i siedzimy wygodnie we wnętrzu Tesli Model S, która może chwilowo zamienić się w amfibię.

Pewien kierowca z Kazachstanu postanowił sprawdzić, czy jego Tesla Model S potrafi pływać. Wjechał do tunelu pełnego wody, która zatrzymała inne samochody zasilane w sposób konwencjonalny.

Jak widać na załączonym filmie samochód poradził sobie całkiem nieźle, mimo że połączenie prąu i wody zwykle nie kończy się dobrze. Film z tego wyczynu dotarł do samego Elona Muska, który odpowiedział na Twitterze, że zarówno akumulatory jak i silnik są odpowiednio odizolowane. Jak widać wystarcza to nawet w sytuacjach, gdy poziom wody sięga do podszybia.

Niewykluczone, że któregoś dnia twórca marki Tesla ogłosi, że wyprodukował w pełni podwodny samochód. Być może nie bez powodu kupił kilka lat temu na aukcji Lotusa Esprit z filmu „Szpieg, który mnie kochał” z Jamesem Bondem. Tamten samochód potrafił w filmie przemieszczać się pod wodą.

Najnowsze

Anton Jelczin zginął przygnieciony przez samochód

Kilka dni temu media obiegła informacja o tragicznej śmierci Antona Jelczina. 27-letni aktor pochodzenia rosyjskiego zginął przygnieciony przez własny samochód, który stoczył się ze stromego podjazdu.

Samochód, który spowodował nieszczęśliwy wypadek to Jeep Grand Cherokee z rocznika modelowego 2014 lub 2015. W samochodach wyprodukowanych w tamtym okresie może wystąpić problem z wybierakiem automatycznej skrzyni biegów. Nie jest to typowa usterka potwierdzona przez koncern, a raczej problem z mało intuicyjną pracą lewarka skrzyni, szczególnie w trybie parkingowym P. Może się zdarzyć, że kierowca pozostawi samochód w trybie N, a po wyłączeniu silnika nie zostanie ostrzeżony przez niebezpieczeństwem stoczenia się pojazdu.

Producent wprowadził w najnowszych autach poprawki, a starsze wezwał go serwisu celem zainstalowania poprawki w sterowniku skrzyni biegów. Nie zdradzono jednak na czym polega cała operacja. Prawdopodobnie sygnał dźwiękowy ostrzega teraz kierowcę po wyłączeniu silnika i pozostawieniu skrzyni w trybie N. Nie wiadomo też, czy Jeep Jelczina odbył wizytę w serwisie i co tak naprawdę spowodowało, że auto zjechało z podjazdu pod domem i przygniotło go do metalowej bramy.

Anton Jelczin urodził się w ZSRR, a w wieku kilku lat przybył do USA z rodzicami. Jego najpopularniejszą rolą była postać Pawła Czekowa w nowej serii „Star Trek”. Aktor był umówiony w niedziele z przyjaciółmi. Po tym jak nie zjawił się na spotkaniu, pojechali go odwiedzić i znaleźli martwego pod domem.

Najnowsze

Romet Pony – jednoślad dla nastolatka

Kultowa motorynka Pony była obiektem westchnień wielu nastolatków rozpoczynających przygodę z motoryzacją. Romet wprowadza ten model ponownie do sprzedaży. Tym razem w nowej odsłonie i specyfikacji.

Romet Pony to niewielki jednoślad, ale jego możliwości są spore. Maszyna jest wyposażona w czterosuwowy, dwuzaworowy silnik o pojemności 49 cm3. Dzięki temu mogą go prowadzić osoby od 14 roku życia, posiadające prawo jazdy kategorii AM.

Silnik jest dobrze znany z wcześniejszych modeli marki Romet i daje możliwość modyfikacji. Motorynka została wyposażona w rozwiązania stosowane w dużych motocyklach. Z przodu zastosowano zawieszenie typu upside down, z tyłu pojawił się centralny amortyzator. Hamulce tarczowe zamontowano na obu osiach. Nowy Romet Pony wyposażono w 12-calowe koła z szerokimi oponami, które zapewniają dobrą stabilność i przyczepność.

Motorynkę wyposażono w ciekłokrystaliczny wyświetlacz, który dostarcza najważniejszych informacji na temat pojazdu (prędkościomierz, obrotomierz, stan paliwa, przebieg).

Romet Pony jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena to 4 499 złotych.

Najnowsze

Supersamochody też się psują!

Bez względu na to, jak drogim i szybkim samochodem jeździmy, zawsze może się przydarzyć awaria. Tym razem pech spotkał pewnego właściciela Pagani Huayra, który musiał odpalać swój supersamochód przy pomocy kabli rozruchowych.

Nawet będąc posiadaczem jednego z najszybszych samochodów na świecie, którego wartość to kilka milionów dolarów, może się zdarzyć, że któregoś razu nie odpali. Szczególnie gdy akumulator nie jest w najlepszej formie.

Przekonał się o tym właściciel Pagani Huarya, który przyjechał tym autem na charytatywny pokaz supersamochodów w Warminster w Pensylwanii. Po imprezie kierowca próbował odjechać o własnych siłach, ale maszyna odmówiła posłuszeństwa. 

Wtedy na ratunek przybył kierowca BMX X6 M, który „pożyczył” prąd właścicielowi Pagani. Po kilku chwilach podwójnie doładowana jednostka V12 od AMG znów ożyła ku uciesze widzów. 

Najnowsze

Luksusowy SUV od Putina

Rosjanie zamierzają bez kompleksów wejść na rynek luksusowych SUV-ów. Z inicjatywy prezydenta Władimira Putina powstanie nowa linia takich pojazdów, produkowana w Moskwie.

Projekt nazywa się Cortege (Kortez) i czuwa nad nim kilka instytutów oraz firm związanych z rynkiem motoryzacyjnym, projektowym oraz inżynierią. Celem jest stworzenie luksusowego samochodu, który będzie wykorzystywany przede wszystkim przez najwyższą władzę w Rosji. W ramach tego zadania zostaną zaprojektowane i wyprodukowane samochody specjalne, minivany, sedany oraz SUV. 

Pierwsze wieści o tym ostatnim pojawiły się kilka miesięcy temu, ale jak dotąd nie opublikowano żadnych zdjęć ani wizualizacji. Kilka dni temu pojawiły się pierwsze fotografie prezentujące samochód.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Rosjanie wzorowali się na brytyjskiej motoryzacji. Znajdziemy podobieństwa z modelami Land Rovera czy Bentleya. Pod maskę luksusowego, rosyjskiego SUV-a trafią silniki od Porsche. Podobno odpowiednia umowa o współpracę została już podpisana. Niemiecki producent dostarczy silniki V8 i V12.

Pierwszy egzemplarz modelu Cortege zjedzie z taśmy produkcyjnej pod koniec 2017 roku i trafi bezpośrednio w ręce Putina. Największym klientem na ten samochód będzie rosyjski rząd. Dopiero na koniec auto trafi na rynek, gdzie będą mogli go zamówić pozostali obywatele.

Najnowsze