Karolina Chojnacka

Tesla Model 3 kontra Audi RS 3. Kto ma przewagę dzięki technice?

Elektryczna moc kontra niemiecka jakość i precyzja. Który samochód okaże się zwycięzcą -Tesla czy Audi?

Tesla osiągami dorównująca sportowemu Audi? Kiedyś nie do pomyślenia, dziś… nikogo to już nie szokuje. Dziennikarze z brytyjskiego portalu CarWow postanowili sprawdzić, jak Tesla Model 3 poradzi sobie w pojedynku z najnowszym Audi RS 3.

Tesla Model 3 kontra Audi RS 3
Tesla Model 3 kontra Audi RS 3, screen z serwisu YouTube / CarWow

Tesla Model 3 performance oferuje 567 kilometrów zasięgu jazdy i maksymalną prędkość 261 km/h. Imponuje swoim przyspieszeniem – od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,1 sekundy – i kosztuje 265 000 złotych.

Audi RS 3 napędzane jest5-cylindrowym silnikiem benzynowym, osiąga moc 400 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Najnowsze Audi RS 3 zamiast zwykłego mechanizmu różnicowego tylnej osi i sprzęgła wielotarczowego, ma dwa sterowane elektronicznie sprzęgła wielotarczowe i rozdzielacz momentu obrotowego. To rozwiązanie gwarantuje lepsze właściwości jezdne. Tylko czy w wyścigu drag, który odbywa się na prostej, ma to jakieś znaczenie?

Czy amerykański elektryk da radę pokonać mocarne Audi RS 3? Czy „przewaga dzięki technice” to coś więcej niż tylko slogan? Przekonajcie się sami!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze