Karolina Chojnacka

Ten samochód zdobył dla Audi 82 tytuły mistrzowskie, a teraz bije rekord produkcji!

Jak dotąd samochód ten zdobył dla marki 82 tytuły mistrzowskie w klasyfikacji kierowców oraz 106 innych tytułów w klasie GT3. Wiecie, o jaki model chodzi?

Audi Sport customer racing odnotowało kolejny rekord: właśnie powstał 138. egzemplarz drugiej generacji Audi R8 LMS klasy GT3. Ten wyczynowy samochód znajduje się w ofercie Audi Sport customer racing od końca 2015 roku. Jego odnoszący sukcesy poprzednik, dostępny od 2009 do 2015 roku, został wyprodukowany w serii 137 sztuk.

Indywidualnie przygotowywany samochód wyścigowy dzieli połowę podzespołów z modelem seryjnym i jest częściowo budowany w zakładach Böllinger Höfe w Neckarsulm. Druga część montażu odbywa się w warsztacie Audi Sport customer racing w dzielnicy Biberach w Heilbronn. Zaawansowana konstrukcja podwozia z mieszanką materiałów z aluminium, CFRP i stali, wysoka niezawodność i ekonomiczne warunki eksploatacji, to tylko niektóre z kluczowych zalet R8 LMS. Przy opracowywaniu wersji dostępnej od 2019 roku, Audi w znacznie większym stopniu uwzględnia życzenia klientów dotyczące prowadzenia i właściwości jezdnych pojazdu.

Sumując pierwszą i drugą generację Audi R8 LMS, powstało w sumie 275 tych sportowych samochodów klasy GT3. Do tej pory zdobyły one 188 tytułów w różnych kategoriach w Ameryce, Europie, Azji i regionie Pacyfiku z Australią i Nową Zelandią włącznie. Do tego dochodzi 13 zwycięstw w wyścigach 24-godzinnych i osiem w wyścigach 12-godzinnych, a także inne sukcesy w różnych wyścigach długodystansowych.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze