Ten materiał sprawia, że samochód emituje mniej hałasu. Wynalazek Nissana nagrodzony!

Technologia „akustycznego metamateriału”, który obniża poziom hałasu, została wyróżniona podczas gali rozdania nagród Best of What’s New. Jak działa?

Wynalazek Nissana, który może przyczynić się do redukcji poziomu hałasu emitowanego przez samochody i podniesienia ich wydajności energetycznej, otrzymał nagrodę magazynu Popular Science.

Technologia redukcji hałasu, czyli rozwiązanie znane jako akustyczny metamateriał, otrzymała nagrodę w kategorii Motoryzacja podczas tegorocznej edycji rozdania nagród Best of What’s New magazynu Popular Science.

Istniejący od 1872 roku magazyn popularnonaukowy Popular Science, który opisuje na swoich łamach przełomowe innowacje i odkrycia, jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych amerykańskich marek. Nagrody Best of What’s New są wyrazem uznania dla produktów i technologii, które wyznaczają nowe trendy i są wyrazem ogromnego postępu w swoich kategoriach.

Ten materiał sprawia, że samochód emituje mniej hałasu. Wynalazek Nissana nagrodzony!

Akustyczny metamateriał Nissana to nowy, lekki materiał o właściwościach wytłumiających dźwięk. Jego budowa i zasada działania są niezwykle proste: Kompozyt z trójwymiarowej kratki i folii z tworzywa sztucznego kontroluje drgania powietrza, aby ograniczyć transmisję hałasu w szerokim paśmie częstotliwości (500-1200 herców), w tym dźwięku silnika i odgłosu toczenia kół po nawierzchni drogi. Większość materiałów używanych do wytłumienia tego pasma częstotliwości jest głównie wykonanych z ciężkich gumowych płyt. Opracowany przez markę Nissan akustyczny metamateriał waży czterokrotnie mniej, a zapewnia analogiczny poziom wyciszenia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze