Team Total z Klaudią Podkalicką na pokładzie

15 października 2015
9
Dziś zaprezentowano zespół Total, w którym znalazła się kierowca rajdowy Klaudia Podkalicka, ale także mechanik i dziennikarz motoryzacyjny.

Zespół tworzą Klaudia Podkalicka - kierowca rajdowy i wyścigowy, Hubert Ptaszek - kierowca rajdowy, Adam Klimek - mechanik samochodowy oraz Patryk Mikiciuk - dziennikarz motoryzacyjny.

Jak mówią sami o sobie:
"Total w swoim Teamie skupił ludzi o różnych pasjach, których łączy jedno - ogromne serce do motoryzacji.”

I nie da się ukryć, że jest to najlepsze określenie tego zespołu, którego celem ma być dzielenie się z polskimi kierowcami i mechanikami wszelkimi tajnikami motoryzacji i motorsportu. To nie tylko zespół pasjonatów, ale też portal teamtotal.pl, na którym miłośnicy motoryzacji znajdą różne ciekawostki samochodowe, technologiczne i konstrukcyjne. Dlaczego akurat taki skład? Ponieważ każdy z jego członków realizuje swoje pasje w różnych dziedzinach, ale ich mianownik zawsze pozostaje wspólny. Każdy z nich wiele już osiągnął i może poszczycić się olbrzymimi dokonaniami z zakresu motorsportu i wiedzy motoryzacyjnej. Każdy zgromadził też swoimi wyczynami rzesze fanów.

Klaudia Podkalicka, pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie szereg sukcesów i zdobytych tytułów notowanych już od roku 2002. Najważniejszy dla niej jest jednak ten najświeższy, zdobyty w tym roku - 2 miejsce w klasie T2 w Pucharze Świata na Baja Poland. Tytuł ten jest o tyle istotny, że pośrednio przyczynił się do zakwalifikowania Klaudii do uczestnictwa w treningach odbywających się w Katarze w ramach projektu Sealine Cross-Country organizowanych przez Komisję FIA ds. Kobiet w Motorsporcie we współpracy z Federacją Sportów Motorowych Kataru (QMMF) i Juttą Kleinschmidt. Celem projektu było wyłonienie najlepszej kobiecej załogi (kierowcy i pilota), która wystartuje w katarskiej rundzie Pucharu Świata w 2016 roku. Ten etap z pewnością przybliży Klaudię do realizacji jej marzeń i planów, jak bowiem sama zdradziła na konferencji: „Chodzi mi po głowie Rajd Dakar i pojawienie się na starcie tego rajdu.” Za zbliżające się treningi i realizację tych planów gorąco trzymamy kciuki!

Niemałymi sukcesami poszczycić się może także Hubert Ptaszek – najmłodszy z członków zespołu, jeżdżący dotychczas przede wszystkim w Rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w cyklu WRC2, w którym to cyklu wywalczył w tym roku drugie miejsce w klasie RC4 na Rajdzie Korsyki. Hubert uznał ten występ za najtrudniejszy rajd w jego życiu. W sezonie 2014 kierowca stawał też dwukrotnie na najwyższym stopniu podium klasy RC4 - na Rajdzie Szwecji oraz Sardynii. Wymienione osiągnięcia motywują go do podejmowania dalszych wyzwań, a jednym z nich jest zmiana samochodu z Forda Fiesty R2T na mocniejszą i czteronapędową Skodę Fabię WRC. Dzięki temu spełniło się marzenie Huberta -  auto WRC do startów w rajdowych mistrzostwach świata - gratulujemy i trzymamy kciuki!

Na brak popularności nie może narzekać także Adam Klimek – jeden z najlepiej rozpoznawalnych mechaników w Polsce, twarz programu TVN Turbo pt.: „Samochód marzeń - kup i zrób". Za jego pośrednictwem okazało się, że każdy samochód da się odrestaurować i co najważniejsze – naprawić, w sposób nie zawsze konwencjonalny! Adam będzie służył swoją ogromną wiedzą motoryzacyjną i doświadczeniem technicznym. Co istotne, wiedzą tą będzie się dzielił nie tylko z kolegami z zespołu i fanami, ale przede wszystkim z mechanikami i osobami związanymi zawodowo z motoryzacją. Wymiana wiedzy, doświadczeń oraz dostęp do szeregu porad ekspertów będzie możliwa za pośrednictwem platformy dla mechaników: teamtotalpro.pl. Nie będzie to jednak czysto promocyjna sugestia producentów mająca wpłynąć na sprzedaż części, a przefiltrowane przez Adama wiadomości uzyskane od producentów w połączeniu z jego wiedzą praktyczną. Na stałych bywalców czekają też programy lojalnościowe.

Ostatnim z członków zespołu jest Patryk Mikiciuk. Jego wiedza motoryzacyjna i talent do opowiadania będą stanowiły solidną podstawę działalności teamu. Patryk będzie dbał o dostarczanie nam najgorętszych ciekawostek ze świata motoryzacyjnego i sportu motorowego, służył wiedzą dotyczącą różnych modeli samochodów, a także podpowie jak wybrać swój pierwszy samochód. Co do tego, że zrobi to najlepiej nie ma wątpliwości – w końcu jest współwłaścicielem Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach.

Projekt nie polega wyłącznie na zgromadzeniu pod swoim szyldem kilku pasjonatów i ich wsparciu w dalszych przedsięwzięciach, ale przede wszystkim ma na celu interakcję z nami - fanami motoryzacji i stworzenie dla nas źródeł najciekawszych i najgorętszych informacji z tej dziedziny.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!