Te opony nie potrzebują powietrza!

To będzie prawdziwa rewolucja w motoryzacji. Wyobraźcie sobie opony, które nie będą się przebijać i nie trzeba będzie do nich dopompowywać powietrza. Firma Hankook zamierza już niebawem wprowadzić je na rynek.

Opony bez powietrza są już o krok od powszechnego zastosowania. W ostatnim czasie firma Hankook przeprowadzała na oponach iFlex ekstremalne testy przy dużych prędkościach. Ten produkt to już piąte podejście do tematu bezpowietrznych opon, które będą dużo bardziej przyjazne dla środowiska. 

Jak można się domyślić opony iFlex nie mają dętki, ani też nie potrzebują do swojej pracy powietrza. Jest to konstrukcja zbudowana ze specjalnego materiału pochłaniającego energię. Podobno jest on łatwiejszy w produkcji niż tradycyjne ogumienie, a do tego mniej szkodliwy dla otoczenia. 

Podczas ostatnich testów opony iFlex były sprawdzane w kilku kategoriach takich jak: wytrzymałość, twardość, stabilność, slalom oraz szybkość. Elektryczny samochód wyposażony w opony Hankook rozpędzał się do 130 km/h i podobno zachowywał się identycznie jak samochód odziany w tradycyjne opony. 

Firma Hankook nie jest jedynym producentem zainteresowanym tematem bezpowietrznych opon. Michelin jakiś czas temu uruchomił fabrykę, która będzie produkować model Tweel, a Bridgestone również testuje ogumienie odporne na przebijanie. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze