Agnieszka Serafinowicz

Do Warszawy nadciąga TBM, w weekend utrudnienia na drogach

Transport TBM w najbliższy weekend dotrze do Warszawy, warto wiedzieć, które trasy lepiej omijać.

Gigantyczna maszyna TBM, która w olbrzymim, największym w historii transportu drogowego w Polsce, konwoju powoli przebija się przez kraj, w najbliższy weekend dotrze do województwa mazowieckiego i wjedzie w granice aglomeracji warszawskiej. Ponieważ wielu mieszkańców stolicy być może planuje w weekend jakieś nocne przejazdy, warto zdać sobie sprawę, którymi drogami nie przejedziemy.

TBM wjedzie do województwa mazowieckiego

Szczegółowy plan przejazdu konwoju TBM przez Warszawę i jej okolice ujawnił warszawski oddział GDDKiA. Którędy przejedzie transport? Przekroczenie granicy łódzkiego i mazowieckiego jest zaplanowane na godzinę 23:00 w nocy z 18 na 19 listopada (z piątku na sobotę). Transport ten porusza się wyłącznie nocą, o ok. 5:30 dotrze do węzła Janki w ciągu drogi ekspresowej S8, gdzie zaplanowano postój do 19 listopada (sobota) do godziny 22.

Transport maszyny TBM w obrębie obiektów mostowych porusza się z prędkością 10 km/h, a poza nimi w granicach 20-30 km/h. W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 pomiędzy węzłami Kowiesy i Janki, możliwe będą utrudnienia na jezdni w kierunku Warszawy. Jeżeli w nocy z piątku na sobotę planowaliście przejazd drogą S8, radzimy zmienić plany, a na pewno zmienić trasę.

Około godziny 23:30 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany w rejonie MOP-u Gurba. Około północy transport przejedzie S8 w rejonie węzła Mszczonów Północ, gdzie pojazdy jadące w kierunku Warszawy będą mogły zjechać na drogę krajową nr 50. Dojadą nią do węzła Wiskitki, gdzie możliwy będzie wjazd na autostradę A2 w kierunku Warszawy. Przerwę 45-minutową (od 00:45 do 1:30) zaplanowano w rejonie MOP Krze Duże (zamknięty ciąg główny S8 dla maszyny TBM) – wówczas ruch pojazdów będzie zapewniony po jezdni obsługującej MOP. Na węźle Młochów około godziny 3:20 zator drogowy utworzony za kolumną w kierunku Warszawy będzie rozładowany z wykorzystaniem ronda węzłowego.

W kierunku Wrocławia ruch ma odbywać się bez utrudnień. Jednocześnie uwaga! Tak gigantyczny transport to naprawdę niecodzienny widok, ale wszystkich kierowców, którzy jadąc w kierunku na Wrocław będą mijać TBM uczulamy, by skupili się na drodze, a nie obserwowali transport w trakcie prowadzenia auta trasą ekspresową.

TBM transport, mapa

Sobotnia noc TBM w stolicy

19 listopada (sobota) o godzinie 22:00 transport maszyny TBM wyruszy drogą ekspresową
S8 w kierunku Warszawy i węzła Opacz. Następnie drogą ekspresową S2 oraz ulicami Warszawy dotrze do węzła Lubelska (S17) ok. godz. 6:00, gdzie zaplanowano kolejny postój w ciągu S17 do 20 listopada (niedziela) do godz. 22:00. Taka trasa przejazdu oznacza, że kierowcy jadący S8 w kierunku Warszawy oraz S2 w kierunku Terespola powinni spodziewać się znaczących utrudnień. Ponownie radzimy wybrać alternatywne trasy i pamiętajcie: Mapy Google was dobrze nie poprowadzą, bo Google nie uwzględnia ponadnormatywnych transportów w trakcie wyznaczania tras.

Transport, po wyjeździe z węzła Janki, będzie poruszał się drogą ekspresową S8. Następnie około godz. 23:00 na węźle Opacz konwój zjedzie na drogę ekspresową S2 (jezdnię zbiorczo-rozprowadzającą) w kierunku Terespola. Około północy kolumna przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko, co spowoduje utrudnienia na ciągu głównym S2 w kierunku węzła Lubelska. Następnie na węźle Puławska (przed tunelem S2) kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i będzie poruszała się po drogach miejskich (ul. Puławska, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza Anody, Dolina Służewiecka, Wilanowska, Przyczółkowa) w godz. 00:30 – 3:00. Niektórzy mieszkańcy Ursynowa będą mieli ciekawy i niecodzienny widok z okien.

Na węźle Wilanów w ciągu S2 (wylot z węzła w kierunku Terespola) zaplanowano 45-minutową przerwę.
Około godz. 4:00 transport maszyny TBM będzie poruszał się drogą ekspresową S2 w kierunku Terespola (całą szerokością jezdni). Około godziny 5:00 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Patriotów.
Okoły godziny 6:00 transport rozpocznie postój na jezdni S17 na węźle Lubelska. Kierowcy jadący od Zakrętu (DK2) będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.

Niedziela wieczór – kierunek: Lublin

W nocy z 20 na 21 listopada transport maszyny TBM ruszy o 22:00 trasą S17 w kierunku Lublina i dotrze do MOP Wola Korycka, gdzie planowane jest dotarcie konwoju na godzinę 5:30 i tam odbędzie się kolejny postój. W trakcie tego przejazdu utrudnień mogą spodziewać się kierowcy, którzy niedzielno-poniedziałkową noc planowali podróżować przez S17 z Warszawy w kierunku Lublina.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze