Taye Perry – niski wzrost i sukcesy w motocyklowym offroadzie

Taye Perry udowadnia, że wzrost to nie wszystko. Mierzy 165 centymetrów i dosiada sporego offroadowego motocykla KTM o pojemności 450 cm3.

Maszyna ma jedynie obniżone zawieszenie, żeby zawodniczka mogła oprzeć się o podłoże choć przednią częścią stopy.

Jesteś niskiego wzrostu? Oto sposoby na obniżenie motocykla oraz producenci, którzy oferują specjalne rozwiązania w jednośladach dla niższych osóbczytaj tutaj.

Plany na rok 2014 Taye Perry ma bardzo ambitne – chce intensywnie brać udział w motocyklowych zawodach, które odbędą się w ciągu nadchodzących miesięcy w RPA. W ubiegłym roku zajęła drugie miejsce w Ladies Class Challenge i ukończyła wszystkie siedem rund terenowego sezonu National South Africa. Po tym sukcesie odniosła dwa kolejne zwycięstwa podczas dwóch wyczerpujących dni na pustyni w Botswanie. Łącznie przejechała 1000 kilometrów.

Perry w całej swoje karierze startowała 102 razy, a na koncie ma 29 zwycięstw.

Taye Perry

Niebawem zawodniczka wystartuje w mistrzostwach Combined Ladies Class National oraz w serii rajdów terenowych w Gauteng (GOC Series). Poza tym Perry chciałby wziąć udział w Namaqua Africa Rally 2014; wydarzenie odbędzie się między 25 kwietnia a 3 maja na zachodnim wybrzeżu RPA. To rajdy w dakarowym stylu – każdy z uczestników będzie dziennie przejeżdżał ok. 350 kilometrów.

W 2007 roku, Perry, wówczas szesnastolatka, wystartowała w rajdzie Junior National Off-road i ukończyła wszystkie etapy tego rajdu. Rok później była najwyżej notowaną kobiecą zawodniczką we wszystkich imprezach, w których brała udział.

Perry próbowała swoich sił również na quadach, ale był to krótki zachwyt i dziewczyna szybko wróciła do motocykli.

W 2009 roku Taye dołączyła do zespołu Junior Team Suzuki oraz do kobiecej załogi Team Perfect Look Racing i zaczęła jeździć na poziomie krajowym.

Taye Perry

W 2010 roku wygrała Ladies Class podczas rajdów terenowych GOC Series, wówczas na motocyklu z silnikiem o pojemności skokowej 205 cm3. Rok później odniosła kolejne zwycięstwo w tej samej konkurencji i przystąpiła do rywalizacji w wyścigu Super Motard. Była czwarta.

Perry trenuje na swoim motocyklu wtedy, kiedy ma czas, głównie po pracy. Towarzyszą jej członkowie zespołu Bert Smith. Z resztą swojej ekipy spotyka się na szlakach do jazdy w terenie na obrzeżach miasta Pretoria. Poza doskonaleniem własnych umiejętności, Perry szkoli też inne kobiety. Jak widać, niski wzrost nie eliminuje kobiet z dyscyplin, w których królują „wysokie” motocykle.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze