Edyta Klim

Ile mocy w… nogach?

Kipiący zapał, samochody na pedały i szalone widowisko - podczas Goodwood Revival Festiwal ma miejsce niezwykły wyścig

Retro samochody na pedały i maluchy w strojach z epoki to niezłe widowisko podczas corocznego, motoryzacyjnego festiwalu Goodwood w klimacie lat 50 i 60-tych.

Wyścig Settrington Cup rozpoczyna się w stylu Le Mans od biegu do samochodu, a następnie wszyscy zawodnicy (w wieku 6-9 lat) energicznie pedałują po torze West Sussex, aż do osiągnięcia mety. Trasa wyścigu to ok. 100 metrów, a wszystko relacjonuje profesjonalny komentator.

Samochody dla dzieci pochodzą z Austin Junior Car w Południowej Walii, a zakład powstał dla niepełnosprawnych górników, którzy mogli tam pracować od 1949 roku. Taki retro Austin J40 na pedały to koszt, nawet 3000 funtów. Jednak rodzice chętnie inwestują w to, by ich dzieci wzięły udział w tak wyjątkowym i prestiżowym wydarzeniu.

Samochody mają światła robocze, klakson i opony pneumatyczne. Dodatkowo rodzice często ustawiają zawieszenie, wymieniają łożyska na takie o niskim tarciu, montują pedały o krótszym skoku,  a cięższe podzespoły zamieniają na dużo lżejsze. Sędziowie będą jednak się starać, żeby wykluczać pojazdy nadmiernie zmodyfikowane. Nagrodą za wygrany wyścig jest puchar, duża tabliczka czekolady oraz satysfakcja dziecka i… rodziców.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze