Tatiana Calderón wystartuje w IndyCar

Kolumbijska zawodniczka, Tatiana Calderón zdradziła plany na sezon 2022. Calderón będzie ścigać się w IndyCar, gdzie zasiądzie za kierownicą Chevroleta #11 w barwach Rokit.

Tatiana Calderón dołączy do zespołu AJ Foyt Racing podczas tegorocznego sezonu serii IndyCar. Zawodniczka wystartuje w 12 z 17 wyścigów, występując tylko na torach drogowych i ulicznych. Kolumbijka poprowadzi trzeci samochód ekipy – Chevroleta #11 w barwach Rokit:

Jestem podekscytowana i bardzo wdzięczna Jonathanowi Kendrickowi, Rokit oraz AJ Foyt Racing za szansę ścigania w IndyCar Series! Od kiedy rozpoczęłam moją karierę w bolidach w Stanach Zjednoczonych, IndyCar było dla mnie punktem odniesienia i dołączenie do stawki jest spełnieniem marzeń! Nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu w St. Petersburgu! Jestem świadoma wyzwania, jakie mnie czeka, ale to życiowa szansa i chcę ją jak najlepiej wykorzystać.

Tatiana Calderón będzie pierwszą kobietą startującą w AJ Foyt Racing, zespole założonym przez czterokrotnego zwycięzcę Indianapolis 500. Jej zespołowymi kolegami będą Dalton Kellett oraz Kyle Kirkwood.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze